Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zaprogramować prefiks w centrali panasonic KX-TA 616

09 Sty 2004 11:45 3551 13
 • Poziom 1  
  [font=Arial:7c6dedf8cf] [/font:7c6dedf8cf]
  Witam,
  Może ktoś mi podpowie jak krok po kroku zaprogramować skrócone wybieranie numeru w KX-TA 616 poprzez telefon systemowy. Centrala nie jest podłączona pod komputer.Ewentualnie skąd wziąć instrukcję obsługi po polsku?
  Dzieki
  ???
  Można zaprogramować funkcję automatycznego wyboru drogi połączenia ARS. - o coś takiego mi chodzi ! tylko jak to zrobić z telefonu systemowego ? nie mam programu komputerowego !
 • Poziom 25  
  :D Witam.Poszukaj na elektrodzie, bo była instrukcja do niej.
  Nara.
 • Poziom 12  
  naciskasz klawisz program-99-naciskasz klawisz który cię interesuje-następnie 1 dla nr wew. lub 0 dla innego - i numer np...101 lub 9 600 00 00- i STORE,
 • Poziom 11  
  odświeżam temat
  od otatniego wpisu trochę chyba sie pozmieniało
  konkretnie:
  w podanym przykładzie przekierowanie na bramkę nastepowało po wybraniu początkowych cyfr komórkowych, lecz aktualnie tych kombinacji poczatkowych cyfr jest cała masa
  czy jest jakiś inny sposób ustawienia centrali , tak aby:
  wychodząc z numerów wewnetrznych przez "00" nie mozna było zadzwonić na tel komórkowe
  telefony komórkowe były wybierane przez bramke GSM
 • Moderator
  W przedstawionym wcześniej opisie nic sie nie zmieniło.
  Jeżeli masz do dyspozycji jeden zespół linii miejskich i bramki to wpisujesz odpowiednie zakresy numeracyjne do odpowiednich rozkazów. Ważne by odpowiednio powstawiać ilości cyfr skasowanych by na wybieraniu przez bramki kasować pierwsze zero.
 • Poziom 18  
  Numery początkowe tel. GSM to:
  050, 051, 060, 066, 069, 072, 078, 079, 088, 090
  piotrek
 • Poziom 12  
  Witam,

  mam w firmie centralę KX-TA 616 i przy wybieraniu numeru automatycznie dodaje mi kierunkowy 032, mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zmienić aby wykasować początkowe 0 i zostawić 32, mam 3 linie miejskie.

  Proszę o pomoc i prosty opis co muszę zrobić.
 • Poziom 38  
  Do kolegi "xxpiotrek" raczej 053 zamiast 090 :!:

  ps
  Zresztą już bez zera od połowy maja.
 • Moderator - Telefony Stacjonarne
  Ale to stary kotlet odgrzany jest...;)
 • Moderator
  Nie pamiętam numeru komendy ale wystarczy wyłączyć ARS. Jak nie chcesz wyłączać to należy w tabelach ARS-u sprawdzić pozycje w których następuje dodawanie cyfr i wykasować zera w kombinacjach.
 • Poziom 18  
  Zasady programowania ARS, nr komend są dokładnie opisane w załączniku zamieszczonym wcześniej przez kolegę zbv. Wystarczy uważnie poczytać.
 • Poziom 12  
  Słuchajcie ale mi chodzi o całą procedurę tzn. przełączam telefon systemowy w "program" i co dalej ? Jestem zielony w tym temacie.

  Z załącznika powyżej skorzystam, ale najpierw muszę dojść do momentu w menu w którym będę mógł wpisać kody podane w załączniku.

  Proszę o pomoc, dzięki.

  PS. U mnie na miasto wychodzi się przez "9" jeżeli ma to jakieś znaczenie.

  Już sobie poradziłem, znalazłem instrukcję instalacji, gdzie była opisana procedura wejścia w tryb programowania, przestawiłem przełącznik w tryb "Program" i nacisnąłem klawisze "*" i "#" następnie domyślny kod pin 1234, a potem już kody z załącznika.
 • Poziom 1  
  witam,

  mam nieco podobny problem co przedmówca, chociaż może nie

  centralka automatycznie wybiera mi '0' z przodu przed wybiranym numerem, efekt jest taki ze nigdzie nie mozna sie dodzwonic bo w tpsie nalezy wybierac numery bez '0'. Wchodzilem w funkcje dodawania cyfr i nic tam nie ma, przykładowo jesli dodam cyfre 1 to przy wybieraniu numeru mam 10(numer ktory wybralem)

  a jak w funkcje usuwania i czce przykładowo usunąc 1 cyfra to mi usuwa ale pierwsza z wybieranych przeze mnie a '0' niestety pozostaje.

  musi byc to w innym miejscu ale nie moge tego zlokalizowac

  prośba o pomoc