Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Mikser" 3-4 kanałowy do pieca gitarowego

19 Mar 2008 21:43 3211 8
  • Poziom 23  
    Witam!
    Jak to bywa u jeszcze niedoszłych techników jest wiele pomysłów, dużo chęci ale wiedzy i praktyki nie za dużo :)

Tak więc zwracams ię do kolegów o jakiś pomysł (najlepiej jakiś schemacik od razu) cegoś w styku miksera do piecyka gitarowego.
    Dokładnie chodzi mi o coś takiego żeby pięknie zmieszać sygnały z 2-3 gitar w czym obowiązkowo wejście stereo na jakiś sygnał np z mp3 który by mieszał kanały L P na mono.
    Dodatkowo do każdego z kanałów osobna regulacja na głośność, sopran, średni i bas.

Jeśli ktoś mi pomoże byłbym na prawdę wdzięczny.

P.S.
    Fajnie by było jakbym z tym projektem zamknął się w max 100zł.

Pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    przede wszystkim do czego potrzebujesz ten mikser? Do nagrywek czy na scene?

Za 100 zł wydaje mi się, że nic nie zrobisz. Jesli nawet to bedzie to koszmarna jakosc. Lepiej jeszcze troche pozbierac sianko i kupic cos jakis maly mikserek.
  • Poziom 23  
    no to powiększe budżet o kolejną stówkę :]

grunt w tym że chcę to złożyć SAM. Dzięki temu się czegoś naucze.. A że kupie gotowca to jedynym plusem będzie ładny wygląd a w głowie pusto.. a przecież nie o to chodzi... :)

potrzebuję do celów domowych i ew na jakieś powierzchnie typu sala gimnastyczna w podstawówce.

Podkreślam że wzmacniacz już mam!

Tak więc dalej proszę o jakiej schematy.
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Ściągnij sobie schemat jednego z mikserów peavey. Ma on konstrukcję modułową, możesz sobie dokładać ile kanałów potrzebujesz i ile wyjść potrzebujesz. Uruchomiłem z tego moduł wejścia mono i moduł wyjścia, chodzi i zmieściłem się chyba w 10-20zł bez zasilania. TL074 kosztuje chyba ze 2,5zł, do tego kilka rezystorów i kondensatorów + najdroższe z tego chyba potencjometry. Do tego trafo 2x15V i stabilizacja napięcia.

Zależy jak to wykonasz, jak będzie na dobrych elementach i dobrze zaprojektujesz i wykonasz płytkę to jakością nie będzie odbiegać od powermikserów czy piecy gitarowych które są robione na tych wzmacniaczach operacyjnych: TL072 TL074
    Baza schematów
  • Poziom 23  
    Kolego arti140, napisałem że ma być mikser mono - nie potrzebuję stereo bo wg mnie to już byłaby strata czasu na zbędne rzeczy.

A koledze adambyw jestem wdzięczny. Schemaciki są przepiękne i na 100% z któregoś z nich skorzystam :)

Pozdrawiam!
  • Moderator Akustyka
    No schemat stereo zawsze możesz łatwo przerobić na mono. Wykorzystując schemat do miejsca potencjometru panoramy i wysłać tylko na jedną szynę sumy. Nie musisz przecież dokładnie kopiować układu. Ja go też troszkę modyfikowałem pod swoje potrzeby.
  • Poziom 23  
    A jeszcze taka sprawa...
    Jakbym chciał podłączyć do tego np mp3 (stereo) i aby kanał lewy i prawy zmieszał mi w jeden mono.. Jest na to jakiś prosty układzik?
    I jakby ktoś coś zaproponował to gdzie go wstawić? Tuż za wejściem czy już pzed/za potencjometrami?

Pozdrawiam!