Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq nx7300 - po wymianie matrycy nie działa podświetlenie

20 Mar 2008 00:33 3735 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
  • Poziom 40  
    Eeprom z matrycy nie ruszaj on służy tylko aby komputer widział matrycę bo inaczej to by automatycznie przełączył go na zewnętrzny. Zacząć od sprawdzenia czy na którymś pinie inwertera zmienia się napięcie regulujące jasność, typowo 1-3V.
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Witam!

Nie jestem na 100% pewien, ale w HP tak samo jak w Compaq'ach po wymianie matrycy lub płyty głównej zachodzi potrzeba "odświeżenia" EEPROM w celu rozpoznania matrycy. Wykonuje się to za pomocą Service Utility disk. Informacja taka jest zawart w service manual - oto oryginał:

Code:
    Important

After replacing the display assembly or motherboard, you must use the Service Utilities floppy disk to reprogram the EEPROM on the motherboard for the new display.
    1. Download the notebook series service package from the Partnership Web site (see page vii), and create a Service Utilities floppy disk as described in the package’s Readme file.
    2. Plug in an AC adapter.
    3. Insert the Service Utilities floppy disk in the floppy drive. If the unit has no internal floppy drive, connect a USB floppy drive.
    4. Turn on the notebook.
    5. When you see the HP logo, press ESC to display the boot menu, then boot from the floppy drive.
    6. Select the option to update the display/LCD identification stored on the motherboard.

sma osobiście niestety nie znalazłem tego Service Utility więc jak by Ci się udało, to proszę daj znać ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Jeżeli aktualne to : sprawa prosta , wielokrotnie wymieniałem matryce w laptopach , jeżeli nie działa ściemnianie , to kopiuję wsad z eeproma starej do nowej i śmiga , jeszcze ani razu ta metoda mnie nie zawiodła. Powodzenia
    Ps.Jeżeli nie wylutowujesz eepromu , ale programujesz przez gniazdo matrycy , to możesz się się spotkać z matrycą która tak się nie da , wtedy albo trzeba kostkę wymontować i zaprogramować\lub sczytać wsad , albo podpiąć się bezpośrednio do pamięci bez demontarzu.