Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan licznik wersja angielska -problem z kontrolką airbaga

20 Mar 2008 07:19 2465 2
  • Poziom 2  
    Witam

Na początku chciałbym bardzo serdecznie wszystkich powitać. W moim Sharanie podjąłem się zadania wymiany licznika bez komputera pokładowego na licznik z komputerem. Kupiłem licznik do diesla wersja angielska. Wymieniłem tarcze licznika prędkości na europejską, przełączyłem tryb wyświetlania przebiegu z miles na km i pozostały mi jeszcze dwa problemy do rozwiązania z samym licznikiem. Otóż na angielskim liczniku nie gaśnie mi kontrolka puduszki, oraz po przekręceniu stacyjki w pozycje ON świeci mi podświetlenie licznika. Czy ktoś z Was rozwiązał ten problem? Może ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej licznika i kostek podłączonych do samego licznika (czerwona i czarna)? Następnym moim krokiem bedzie podłączenie i uruchomienie samego komputera pokładowego, jednak wpierw chciałbym się uporać z tymi problemami. Wczoraj udało mi się również uruchomić tempomat. Instalacja do tempomatu w Sharanie rocznik 1998 jest na wyposażeniu fabrycznym. Wystarczy podłączyć do manetki z tempomatem i uaktywnić VAGiem. Narazie to tyle.

Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Poziom 1  
    jeśli chodzi o podświetlenie liczników to normalne ze po przekręceniu kluczyka zapala sie TYLKO podświetlenie liczników, nie wszystkie modele tak maja, a co do kontrolki to nie mogę ci pomóc - tez tak mam
  • Poziom 2  
    Witam, odgrzeje starego kotleta. Też wymieniłem licznik i też świeci się kontrolka poduszek, dodatkowo komputer podaje zawyżone spalanie. Na inny forum znalazłem info że pierwsze cztery znaki nr licznika muszą być takie same jak w starym liczniku, u mnie oba liczniki zaczynają się 7M0919... problem niestety występuje.
    Czy kolega kk1313 uporał się z problemem ? Może ktoś inny może pomuc ???