Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo 20A5T - wyrwane wejście antenowe

borek504 20 Mar 2008 11:06 2549 7
  • #1 20 Mar 2008 11:06
    borek504
    Poziom 2  

Witam po raz kolejny. Mój problem polega na tym, iż wtyczka antenowa do której wkłada się kabel antenowy zewnętrzny po prostu wyleciała z telewizora i teraz nie mam jak podłączyć kablówki.

Czy jedyną możliwością jest zawiezienie telewizora do naprawy i przylutowanie spowrotem tego gniazda, czy możliwe jest podłączenie kablówki może za pośrednictwem wejścia euro i przejściówki na eurozłącze?? Jest w ogóle taka przejściówka która posiada wejście antenowe??

A jeżeli nie ma takiej przejściówki to może za pomocą wideo jakoś można podłączyć kablówkę??

Dziękuję za odpowiedzi :D

0 7
  • #2 20 Mar 2008 11:33
    jozcho
    Poziom 22  

Można podłączyć magnetowid i przez jego tuner odbierać kablówkę .Naprawa gniazda fachowcowi zajmie parę minut i nie powinna być kosztowna .

0
  • #3 20 Mar 2008 11:48
    borek504
    Poziom 2  

jozcho napisał:
    Można podłączyć magnetowid i przez jego tuner odbierać kablówkę .

a w jaki sposób?? przez eurozłącze i czincze a antenę do video?? ogólnie to nie mam magnetowidu tylko odtwarzacz video ale czincze tam są.

0
  • #4 20 Mar 2008 12:02
    jozcho
    Poziom 22  

W tym wypadku nie ma możliwości abyś w prosty sposób uzyskał odbiór .Najtaniej wyjdzie naprawa gniazda.

0
  • #5 20 Mar 2008 16:06
    AnnoDomi
    Poziom 27  

Naprawa takiego gniazda to 10zł - drożej może ci wyjśc transport do zakładu. Co do podłączenia Anteny czyli źródła RF do TV to uda się to tylko wtedy gdy podłączysz do odpowiedniego tunera - euro czy też chinche to wejścia po niskiej częstotliwości więc tam anteny nie podłączysz. Magnetowid lub odtwarzacz DVD jeśli mają wejścia RF - to tam możesz podłączyć antenę a z tego źródła podłaczyć TV po niskiej częstotliwości - czyli właśnie Euro lub composite video - inaczej się nie da. Teoretycznie można by było kupić zewnętrzny tuner TV z wyjściem Euro - tylko... po co.

0
  • #6 20 Mar 2008 17:28
    borek504
    Poziom 2  

Dzwoniłem do jednego serwisu to mi krzyknęli 80 zł za przylutowanie tego gniazda, a w drugim serwisie gość powiedział że głowica do wymiany bo w tych telewizorach się nie da inaczej naprawić i że jeżeli na końcu oderwanego gniazda jest też oderwany taki metalowy cycek to głowicę trzeba wymienić (koszt 100-160 zł) no i u mnie tak jest. Ma rację ten gość??

0
  • #7 20 Mar 2008 17:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 20 Mar 2008 17:49
    AnnoDomi
    Poziom 27  

Niezależnie od serwisu - jeśli serwis próbuje wymienić całą głowicę bo nie chce im się bawić lutownicą to i owszem tak to może wyglądać... Nie wiem jak wygląda głowica w tym konkretnie modelu, ale w większości da się przylutować samą końcówkę - tylko:
    Gdy się chce - znajdziesz sposób, gdy się nie chce - znajdziesz powód.

0
  Szukaj w 5mln produktów