Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pare pytań odnośnie zamontowania drugiego akumulatora

Mchalmw2 20 Mar 2008 12:09 1349 2
    Mchalmw2
    Level 11  
    Samochód to VW Corrado 2.8 benzyna bez klimy alternator seryjny to 75Amper,akumulator jest w nim 60Ah.Alternator juz kupilem wiekszy 120A,lecz zalozenie go jako drugiego jest niemożliwe ze wzgledu na małą ilość miejsca pod maską.Wzmacniacze do zasilena to Magnat Classic 480 ma on bezpieczniki 2x20amper i LanzarOpti2000D spięty w 1ohm jego bezpiczniki to 6x30aper.Chcialbym założyc drugi akumulator pytanie od razu jaki??? do alternatora 120A i bateri seryjnej 60Ah,a nie wiem zbytnio jak to ze soba spiąć,miałby on tylko zasilić Car Audio.Widzialem we wcześniejszych postach że drugi akumulator podłancza się równolegle do akumulatora z pod maski.Jak ktos wie to proszę o wytlumaczenie mi po co stosuje sie Przekaźnik do separacji i załączania dodatkowego akumulatora - 80A(Essa) i co oznacza to 80A???.Jeśli ma ktoś inne pomysły jak usprawnić zasilanie w Corku to chetnię prosze o wypowiedzi.Najlepiej jakby ktoś podał jakiś schemat co gdzie i jak spiąć.Cena na mody 2,5tys zł
    kortyleski
    Level 43  
    Przekaźnik jest po to aby w czasie rozruchu prąd nie cofał się z instalacji CA na rozrusznik. jeśli dasz alternator 120A to dwa akumulatory spokojnie, choć ja pokombimowałbym z jednym powyżej 100Ah żeby go pod maskę wcisnąć. Aku w bagażniku - wodór podczas ładowania w całym aucie, żrące opary kwasu również. Lepiej żelowy ale to koszty.
    Mchalmw2
    Level 11  
    Akumulator 100ah niestety nie wejdzie pod maske,sprawdzalem od brata z T4.Na żelówkę moge przeznaczyć 1,5tys zł tylko jakie ma mieć parametry? Jak a najlepiej podłaczyc i czy ten przekażnik potrzebny?? Zależy mi przedewszystkim żebym nie miał niespodzainek typu rano auto nie pali lub światła przygasają.