Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schneider ts 1403 - trzaski w głośnikach.

lp26 20 Mar 2008 12:55 837 5
  • #1 20 Mar 2008 12:55
    lp26
    Poziom 17  

mam problem, otóż podczas regulacjii głośności z głośników wychodzą trzaski, szukałem jakiegoś schematu do tego użądzenia ale nic nie znalazłem
    proszę o pomoc

Dodano po 58 [sekundy]:

mała korekta- urządzenie schneider ts 1403

Proszę przeczytać regulamin forum, szczególnie pkt. 11 i poprawić temat postu.
    Na pewno "schneifer"?
    Popraw pisownię.
    Przeniosłem z: Audio.
    13:14 20.3.2008
    Nie kasować wpisów moderacyjnych.
    [_P_]

• #2 20 Mar 2008 15:19
    AnnoDomi
    Poziom 27  

A prócz trzasków słychać coś jeszcze?? Czy też urządzenie działa poprawnie i dodatkowo przy regulacji głośności powstają trzaski...

• #4 21 Mar 2008 16:23
    lp26
    Poziom 17  

Działa poprawnie, jedynie podczas regulacjii głośności powstają trzaski, nie opmogła wymiana potencjometru.

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze dodam że regulacja jest na dwa kanały, i trzaski powstają wyłącznie podczas regulacjii lewego kanału, którego potencjometr jest równocześnie włącznikiem urządzenia

• Pomocny post
    #5 24 Mar 2008 22:59
    AnnoDomi
    Poziom 27  

No to - zewrzyj styki będące włącznikiem urządzenia na pozycję "włączony" i pokręć potencjometrem - jeśli usterka znikła - wymień kondenstatory elektrolityczne w zasilaczu (2000-10000 uF) - trzaski powstawały w wyniku wyschnięcia kondensatorów i braku tłumienia zakłóceń. Sprawdź, czy na potencjometrze (bieguny wyłącznika) nie odlutował się kondensator ~10-100n/400V będący filtrem zakłóceń.
    Jeśli nie pomogło - odszukaj stopień wzmacniacza, sprawdź co to za ustrojstwo i wrzuć jego nazwę na forum. Zobaczymy co za zacz i dlaczego może generować trzaski

• #6 27 Mar 2008 20:46
    lp26
    Poziom 17  

Pomogła wymiana kondensatora w zasilaczu, trzaski ustały a urządzenie sziała poprawnie
    dziękuję za pomoc

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson