Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Mondeo przy¶pieszacz obrotów

09 Jan 2004 15:23 4978 11
  • Level 15  
    Witam!!!

Problem pewnie juz znany choć ja odpowiedzi na niego nie znalazlem. Mianowicie silnik gasnie na biegu jalowym (zazwyczaj jak jest rozgrzany, gdy zimny to raczej nie). Slyszalem, ze to jakis silniczek krokowy pelniacy role regulatora wolnych obrotow. Ale nie wiem czy sa jakies dysze lub zawory wolnych obrotow. Co to moze byc?? Czy ma ktos opis gdzie znajduje sie ten silnik i jak go naprawic, oczyscic lub takie tam???

Slawek
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User removed account  
  • Level 18  
    Hehe, a o jakim silniku rozmawiacie???
    U mnie w V6 zawór wolnych obrotów jest tuż za przepustnic±.
    W razie problemów zapraszam na forum www.mondeoklubpolska.org
  • Level 16  
    haha niekazdego stać na v6 . miejsce montażu już znasz wymuj go bęzyn± ekstrakcyjn± ponoć pomaga jak zamoczysz nanoć do nafty i potem umyć tz, s± tam dwa otwory i taka iglica z kaptórkiem wkształcie stożka m być czyste i ruchome a nie zatarte nowa sztuka to ok 400zł
  • Level 15  
    To jest silnik 1.8 16v. Mowicie, ze przeczyscic zawor i bedzie dobrze a co z tym silnikiem krokowym jest taki i czy cos z nim robic??
  • User removed account  
  • Level 15  
    Czy kto¶ z was moze mnie blizej oswiecic gdzie jest ten zawor bo za djabla nie moge go zlokalizowac. Moze jakies wyrazne zdjecie z mocno CZEREWONA strzalka dla slepych???
  • Level 12  
    ja tez patrzalem w moim z 94r i tez niewiem gdzie jest ten zaworek do regulacji
  • Level 12  
    zaworu szukaj za silnikiem w stronę podszybia jest srebrny i przykręcony dwoma ¶róbkami razem z nim warto wymienić zawowek odpowietrzenia skrzyni korbowej.
  • Level 12  
    ok znalazlem dzieki
    i musialem go wymienic na nowy
  • Level 15  
    czasem wystarcza czyszczenie niezawsze trzeba kupowac nowy :)
  • User removed account