Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NCT 1248.1 - DDI, przełączanie rozmów a sygnał zajętości

20 Mar 2008 14:15 2957 16
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,

może ktoś mógłby mi poradzic, jak rozwiązać kwestie zajętosci abonenta, podczas przełącania rozmowy. Mam 3 analogi i 1 DDI na slicanie 1248. I w przypadku kiedy ktos dzwoni na analoga, rozmowa ta jest przelaczana na inny numer abonenta i w czasie prowadzenia rozmowy przez tego abonenta jego numer DDI nie daje sygnalu zajetosci a niestety "nikt nie odbiera" co z ta sytuacją począc ? przejrzałem calą instrukcje programowania, kominowałem co mogłem ale ciągle nic. Czy jest wyjście z tej sytuacji ?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje !
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Rozmawiałem ze Slicanem, bardzo miły Pan z serwisu mówił ze jeżeli nie jest nigdzie ustawione wywołanie na grupe, tylko na abonenta, to obojętnie skąd byłaby skierowana rozmowa, jeżeli tylko abonent ten ma podniesioną słuchawke, centrala wysyła sygnał zajętosci. Stwierdził że jeżeli tak występuje jak opisałem to widocznie host ma ustawiony call waiting :| ale to dziwne bo dzwonie z dwoch tych samych komórek i raz jest zajęte a raz nie, wiec host chyba ten sam.

Idę sprawdzić czy po przełączeniu z analoga na wewn. , z innego wewnętrznego mam na pewno sygnał zajętości, jeżeli nie to Pan mówił że gdzieś wpakowałem jednak grupę.

R-MIK, czy mogę mieć do Ciebie prośbę żebyś zerkną na mojego konfiga i popatrzył fachowym wzrokiem ?
  • Poziom 16  
    Obawiam się, że nie uzyskasz zajętości. W CCT można kombinować z jednoosobowymi grupami, aby wymusić zajętość czy komunikat słowny o zajęyości, ale w NCT... abonent z przypisanym DDI nie zajmuje łącza cyfrowego, bo rozmowa trafia do niego po analogu. Ciekawa sprawa... Ale sprawdź te ewentualne grupy.

Dopisane
    Spróbowałbym ustawić danemu abonentowi CLIP zgodny z DDI (arkusz abonenci).
  • Poziom 33  
    Witam.
    Jeżeli abonent wewnętrzny rozmawia i w tym czasie idzie połączenie po DDI na jego numer to abonent inicjujący dostanie sygnał zajętości. Tak ma być i koniec. Jeżeli nie to Masz coś namieszane w ustawieniach list przychodzących. Aby sprawdzić potrzebna baza.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Cytat:
    w czasie prowadzenia rozmowy przez tego abonenta jego numer DDI nie daje sygnalu zajetosci

Być może jutro będę mógł coś takiego sprawdzić, wymieniam NCT na CCT (są analogi i DDI), tylko czas, czas będzie mnie gonił.
  • Poziom 33  
    R-MIK napisał:
    Zutket napisał:
    Witam.
    Jeżeli abonent wewnętrzny rozmawia i w tym czasie idzie połączenie po DDI na jego numer(...)

Przecież w poście jest napisane, że problem pojawia się gdy połączenie przyjdzie po analogu.

Szanowny Kolego „R-MIK”. Z całym szacunkiem, ale w poście kolega „bipuk” zaznaczył, że ma problem z sygnalizacją zajętości abonenta dla połączeń przychodzących po DDI, gdy został zajęty przez translację ASS, a nie odwrotnie. A jest to kolosalna różnica.
  • Poziom 9  
    Sądzę ze mam namieszane w konfiguracji, może przez to ze mam taką samą nazwę grupy jak ab (MAGAZYN) i to go myli. Wstawiam konfiga, może ktoś bedzie miał chwile żeby rzucić okiem, za co będę b. wdzięczny. A decyzja i tak już chyba zapadła i przechodzimy na CCT, może ktoś z forumowiczów ma zbyt na używane NCT ?
  • Poziom 33  
    Witam.
    Nie napisałeś, z którymi numerami wewnętrznymi są problemy. Z tego, co zauważyłem to Masz 10nr DDI. Popraw numerację dla kilku abonentów. Numeracja abonentów powinna się pokrywać z zakresem DDI. To na początek.
    Powodzenia.
  • Poziom 9  
    Wracam z tym samym problemem :( tyle że teraz po wymianie na CCT. Nie próbowałem już tego co polecił kolega R-MIK na NCT tylko zmieniłem centrale. Teraz ustawiam nr. główny wiązki DDI na CCT, wyłączam pukanie i znów mam to samo. Kiedy ab wewn. prowadzi rozmowę z drugim ab wewn. to jego nr. DDI z zewnątrz nie ma sygnału zajętości...

być może to kwestia numerowania ab. ? uzywalismy dwucyfrowej numeracji i nie chciałem tego zmieniać. Wiec żeby DDI działał musiałem teraz w tabelach/ruch przychodzący jako prefiks zostawić puste pole, ConfigMan przy wysyłaniu wyswietla bład konfiguracji ale DDI działa prawidłowo.

Prosze o wszelkie wskazówki !

Wstawiam konfiga gdyby ktoś miał ochotę przejrzeć.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam szanownych forumowiczów. Podczepię się pod ten temat ponieważ jest on najbardziej zbliżony do mojego problemu. NCT-1248 + 10 numerów DDI. Jedno z biur przeniosło się do innej lokalizacji ( zupełnie inny numer zewnętrzny). Chodzi o przekierowanie przychodzącego połączenia na powyższy numer. TP się wypina twierdząc , że nie jest to możliwe bezpośrednio u nich bo "numery DDI są kierowane całym pakietem i nie możliwe jest przekierowanie tylko jednego numeru". Czy ktoś może mi doradzić w jaki sposób rozwiązać ten problem? Słyszałem o aparatach telefonicznych , które posiadają taką funkcje , ale zupełnie nie wiem czy to prawda i gdzie ewentualnie szukać.
    pozdrawiam

• Poziom 12  
    Witam kolegów
    Do kolegi R-MIK Ta konfiguracja była poprawna i twoja też. Używałem to do konfiguracji zapowiedzi na konkretnym DDI w tym przypadku byłby to ten 30 i dalej można ustawić Zapd i zapn. a druga linijka na listę isdn
    Pozdrawiam