Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Panasonic NN-F660

20 Mar 2008 16:44 2744 6
  • Poziom 14  
    Witam.

Kilka dni temu odmówiła posłuszeństwa ww. mikrofalówka. Niestety nie potrafię znaleźć schematu do tego modelu, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was.
    Przy załączaniu wywala jeden z bezpieczników, a mianowicie ceramiczny 10A. Przemierzyłem mostek prostowniczy, który znajduje się w pobliżu transformatora WN. Okazało się, że jest on padnięty. Niestety po wymianie nadal pali bezpiecznik. Na zagranicznym forum ktoś miał podobny problem i stwierdził, że wina leżała po stronie układów firmy Toshiba o symbolach GT50J323 oraz GT50J324. Niestety jego pytanie pozostało bez odpowiedzi, tzn. nikt nie był w stanie napisać, jakie są zamienniki tych układów. Czy ma ktoś może katalog zamienników lub wie, jakie inne układy można wrzucić zamiast fabrycznych?

Pozdrawiam,
    Piotr K.
  • Poziom 24  
    odepnij przewody od magnetronu i załącz ją, sprawdź też diodę przy kondensatorze
  • Poziom 14  
    Wszystkie próby wykonywałem właśnie przy odpiętym magnetronie i zawsze paliło bezpiecznik. Wcześniej z mostka, bo po wylutowaniu i przemierzeniu było zwarcie na wejściach i wyjściach.
  • Specjalista AGD
    na 99% to miekrowyłącznik. ten przy drzwiczkach. jak jeden się klei, to w układzie często powstaje zwarcie.
  • Poziom 14  
    Może jeszcze dokładniej opiszę, co teraz się dzieje. Po wymianie bezpiecznika na nowy i włączeniu do sieci można normalnie ustawić zegar, ustawić czas grzania itd. dopiero po naciśnięciu przycisku start leci bezpiecznik. Czekam na sugestie, co wszystko za jednym razem sprawdzę:)
  • Specjalista AGD
    Aha.
    Spróboj zrobić to samo, ale wcześniej odepnik przewody od trafo WN.
    Jak będzie ok, to podłacz spowrotem te przewody i kolejno odepnij od magnetronu. i próba. Jak będzie dobrze, to uwalony magnetron, jak spali bezp., to dodatkowo odepnik kondensator WN (uważaj bo może być naładowany wysokim napięciem). Jak z odpiętym magnetronem i kondensatorem spali bezp., to uwalona dioda, a jak będzie dobrze, to kondensator na przebicie.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Miałem identyczny problem z kuchenką Panasonic z inwerterem.
    Mostek prostowniczy był sprawny ale przy nim dwa tranzystory N-FET GT30J322 (30A, 1000V,170W) i GT60N321 (60A, 600V, 170W) miały zwarcie.
    Po sprawdzeniu wszystkich kondensatorów i diodek załorzyłem jakieś odpowiedniki z Volumenu IXFN27N80 N-MOSFET (27A/800V/520W)

Kuchenka śmiga znakomicie.

http://elektroniksc.com.pl/?p=main&sGrupa=TRANZYSTOR&str=22