Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzaski i buczenie. Jak sie tego pozbyć??

20 Mar 2008 17:51 1677 13
 • Level 10  
  Witam.

  Mam pewien problem ze sprzętem audio. Mam kolumny podłączone pod wzmacniacz kenwood kac-622 (samochodowy) i pod zasilacz komputerowy.
  Gdy sprzęt jest włączony słychać delikatne buczenie w głośnikach, a podczas słuchania muzyki co jakiś czas występują trzaski, a wyraźnie je słychać jak sie np. lampkę zapala. Jak można zniwelować te trzaski. Czy jakiś kondensator wystarczy np. 10000 uF? Proszę o pomoc i jakieś propozycje.

  Dziękuje.
 • Level 35  
  Zasilacz komputerowy zawsze generuje jakieś trzaski a później znów wzmacniacz samochodowy to kolejna droga sygnałowa prądu który zostaje zniekształcony. Najlepiej gdybyś sprzedał to i kupić jakiś domowy wzmacniacz bez wątpienia miał byś więcej mocy bo te samochodowe to tak 2X30W to już dużo. A zasilacz komputerowy do napędzania kolumn to niebardzo się nada. Możesz też dołożyć jakiś kondensator lub zakupić transformator sieciowy na 12V i prąd jaki potrzebuje ten wzmacniacz.
 • Level 10  
  To buczenie jest w małym stopniu i to by mogło ewentualnie zostać. Zastanawiam sie bardziej nad tymi trzaskami. Jeszcze jest jedna kwestia. Jak zamieniam tego kenwooda za wzmacniacz carpower to wszystko jest dobrze. Nie ma żadnych buczeń ani trzasków. Wiec kondensator wystarczy??
 • Level 35  
  Najprawdopodobniej jest też możliwość że trzaski występują przy dużej mocy wtedy można by mówić o przesterowaniu.
 • Level 10  
  Ale o to chodzi ze nawet na minimum słychać trzaski tylko że są sporo cichsze. Twoim zdaniem kondensator wystarczy?
 • Level 39  
  Mozesz spróbowac na zasilanie z kompa dac konda 2000µ oraz 2µ nieelektrolit, za nim dławik ( kilka mH - drut ok 1mm ) , po dławiku znowu kondensator 2000µ. Ja tak zrobiłem + dodatkowo obcialem dolne pasmo wzmaka i gra dobrze.
 • Level 10  
  Znaczy ja nie chce osiągnąć sam bass tylko nie chce żeby podczas słuchania muzy były jakieś trzaski, a wydaje mi sie ze to jest od zasilacza bo te trzaski są wtedy gdy sie zapali np. światło w pokoju.
 • Level 17  
  Przypuszczam, że zakłócenia "wchodzą" w układ pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówką mocy. Zasilacz komputerowy może powodować zakłócenia a nawet wzbudzanie się wzmacniacza na częstotliwości powyżej granicy słyszalności. Lepiej zastosować zasilacz na trafie.
 • Level 35  
  Dokładnie w sieci wtedy pojawiają się przeskoki można to zauważyć na oscyloskopie zestawy od creative lub inne komputerowe często mają takie problemy. Można też dać tak jak opisuje kolega brofran choć przyznam że nie robiłem tak nigdy. Wsadź najpierw kondensator jeżeli nie pomoże to tak jak kolega wyżej jeżeli nic nie pomoże to spróbuj podmienić zasilacz może ma coś w sobie co powoduje takie zakłócenia.
 • Level 10  
  Ale czemu jak zamieniam tego kenwooda na carpowera to nic sie nie dzieje? Nie ma żadnego buczenia i żadnych trzasków??
 • Level 35  
  W takim razie wygląda na to że albo ten carpower ma jakąś filtrację albo kenwood ma wadę ;] Jednak bardziej prawdopodobne że w kenwoodzie nie zastosowano filtra lub tłumika dla takich rzeczy i przez to te trzaski.
 • Level 10  
  Kupie jakiś kondensator i sprawdzę jak będzie. 10000 uF powinien wystarczyć.
 • Level 20  
  obruć wtyczkę zasilania komputera 220V.
 • Level 10  
  Mozna kupic teraz bardzo fajne przetwornice 12v/230v zainwestuj w cos takiego i bedzie super!