Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento 1100 MPI kontrolka Check Engine

20 Mar 2008 22:50 4907 4
  • Level 16  
    Witam. W wyżej wymienionym aucie nagle zapalila sie kontrolka check engine. Auto posiada LPG.Dodam ze silnik pracuje prawidlowo na lpg jak i na benzynie tylko swieci ta kontrolka. Wiem ze przyczyn moze byc wiele ale od czego proponujecie zacząć? Zdjecie klemy na kilkanascie minut nie przynioslo efektu nawet na chwile.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator of Cars
    Od odczytania błędów. Chyba nie zamierzasz wymieniać wszystkiego po kolei?
  • Level 16  
    Tak tez myslalem. Ale nie mam kompa na warsztacie a dobrze wiem ze metodą prób i błędów nic nie zdzialam. A co Ty byś obstawial w takim przypadku?
  • Moderator of Cars
    Obstawiałbym połączenia wykonane przez instalatorów LPG - do sondy lambda, lub wtryskiwaczy, ewentualnie awarię emulatora, lambda, etc. Z reguły najpierw szuka się wad w miejscach, gdzie była dokonana ingerencja w instalację. Trudno powiedzieć bez diagnostyki. W tym układzie, jeżeli błąd wystąpił co najmniej trzy razy (przy ciągłym błędzie każde zdjęcie klemy, to +1), to kontrolka będzie się świecić nawet po naprawie usterki. Konieczne jest skasowanie błędu, więc raczej bez komputera się już nie obędziesz.
  • Level 16  
    Dzieki wielkie za porady.Pozdrawiam.