Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tv Bang & Olufsen Beovision 2800 typ3702-problem z BC 32

ROMKOJ 21 Mar 2008 11:37 1653 8
    ROMKOJ
    Level 28  
    Witam,mam w naprawie duński tv Bang&Olefsen,uszkodzony był tranzystor kluczujący WN BU508A oraz BC328, niby jest OK, ale nie do końca, bardzo mocno grzeje się BC328 ,po dłuższym czasie tranzystor pada.Podstawiłem kilka sztuk ,z różnych sklepów i ciągle to samo.Podstawiałem też zamienniki, bez skutku.Może ktoś z kolegów spotkał się z tym problemem?

Proszę uzupełnić tytuł o model TV. [Mirek Z.]
    jarkuz
    Level 24  
    A może to nie jest BC328 tylko darlington?.
    ROMKOJ
    Level 28  
    Na pewno jest to tranzystor pnp o dość wysokich wymaganiach,tak przynajmniej pisze w książce.
    jarkuz
    Level 24  
    Pytanie w jakim układzie ten tranzystor pracuje?, dlaczego się tak grzeje?; albo źle wysterowany (za długi czas załączenia) albo za duże obciążenie.
    marck1
    Service technician RTV
    No, i jaki to model tego TV?
    ROMKOJ
    Level 28  
    Witam, przepraszam ,że przez kilka dni nie pisałem , ale musiałem w tym czasie przebywać u ciężko chorego syna w szpitalu. Po powrocie uzupełniam dane tego tv Beovision 2800 typ 3702.Jeśli chodzi o tranzystor to był zamontowany z 40 grupą i taki też zakupiłem i zamontowałem.A teraz kilka słów do moderatora, pytam się jakim prawem przenosisz człowieku mój post dla początkujących,czy dlatego ,że dłuższy czas nie odpisywałem,czy też dlatego ,że uważasz ,że się nie orientuję w temacie.Jeśli chodzi o ten model telewizora to prawda widzę go chyba pierwszy raz w życiu i jeszcze taka dziwna usterka.Z Elektrodą współpracuję już kilka lat napisałem około 1000 postów, pomogłem kilkunastu osobom,brak czasu nie pozwala aby to poprawić i uważam ,że nie zasługuję aby bez powodu przenosić mój post dla początkujących serwisantów,tym bardziej ,że jak przeglądam ten dział to widzę ,że tam zadają pytania przeważnie ci ,którzy są na naszym forum bardzo krótko.