Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kompresor a piaskarka

SHREK237 21 Mar 2008 11:52 8251 6
 • #1
  SHREK237
  Level 15  
  Witam!!! Mam kompresor dwu tłokowy na 230V o wydajności efektywnej 300l/min. Zbiornik 50 l. Chcę dokupić piaskarkę do tego kompresa , taką o pojemności 50l.
  Orientuje się ktoś jak to piaskowanie będzie wyglądało. Na pewno z przerwami ze względu na brak powietrza w kompresorze.
  Przy takich urządzeniach ile minut będę piaskował a ile czekał na powietrze????? Proszę o porady i wskazówki. POZDRAWIAM :D
 • #2
  Pantadeo
  Level 13  
  Do piaskowania małych elementów np. felg samochodowych taki zestaw na pewno wystarczy, ale przy dużych powierzchniach niestety będziesz miał przerwy. W dużej mierze zależy to od użytego pistoletu i jego zapotrzebowania na powietrze. Małe mają do 250l/min i taki na pewno będzie działał bez problemów, natomiast większe potrzebują do 500l/min i tu kompresor niestety będzie miał za małą wydajność. pzdr.
 • #3
  SHREK237
  Level 15  
  Kolego "Pantadeo" - prawda to jest , że dla dyszy 4mm potrzebny jest kompresor o wydajności 400l/min. , dla dyszy 5mm kompresor o wydajności 500l/min.
  Orientujesz sie może kolego ile minut będę piaskował kompresorem o wydajności efektywnej 300l/min i zbiorniku 50l. oraz piaskarką o pojemności 50l.???? i dyszą 4 mm , a ile minut będę musiał czekać aż kompresor nabije powietrze????? Tak mniej/więcej ile minut piaskowania a ile przerwy. POZDRAWIAM , dziękuje za ofiarowaną pomoc. Wesołych Świąt Pablo:D
 • #4
  jendrex
  Level 11  
  Kolego taki kompresor jest zdecydowanie za mały, bedziesz się tylko męczył, czyli popiaskujesz chwilę i koniec, żeby efektywnie piaskować należy użyc kompresora o wydajności co najmniej 800 - 900 litrów na minutę dla dyszy 5 - 6 mm. Chociaż dysza dyszy nie równa bo najlepsze są ze zwężką Venturiego a najgorszy szmelc to tania "CHińszczyzna". Również na wynik i szybkość piaskowania ma ważny wpływ jakość kruszywa - dobre o twarości od 6 w skali Mosha bez problemu radzą sobie ze starą farbą, zendrą, rdzą a byle jaki piasek to tylko robi dużo kurzu.

  Kompresor a piaskarka
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  marcin116a
  Level 11  
  Witam
  mam sprawe chcę założyć warsztat a mianowicie piaskarnie nie mam zbytnio o tym pojęcia wiec pytam sie was jaki polecali byście sprzęt
  mam zamiar piaskować drobne elementy ramy motocykli zbiorniki w ostateczności karoserie pojazdów
  ile potrzebuję kasy na takie cuda
 • #7
  hubeert038
  Level 1  
  Witam jeśli ktoś zamierza piaskować usługowo to wydajność 2m3/min to jest absolutne minimum i to jeszcze mało. Bo z wydajnością 1m3/min to można sobie duperele w garażu piaskować ewentualnie sąsiadowi jakąś felgę.