Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kompresor a piaskarka

SHREK237 21 Mar 2008 11:52 8251 6
    SHREK237
    Level 15  
    Witam!!! Mam kompresor dwu tłokowy na 230V o wydajności efektywnej 300l/min. Zbiornik 50 l. Chcę dokupić piaskarkę do tego kompresa , taką o pojemności 50l.
    Orientuje się ktoś jak to piaskowanie będzie wyglądało. Na pewno z przerwami ze względu na brak powietrza w kompresorze.
    Przy takich urządzeniach ile minut będę piaskował a ile czekał na powietrze????? Proszę o porady i wskazówki. POZDRAWIAM :D
    Pantadeo
    Level 13  
    Do piaskowania małych elementów np. felg samochodowych taki zestaw na pewno wystarczy, ale przy dużych powierzchniach niestety będziesz miał przerwy. W dużej mierze zależy to od użytego pistoletu i jego zapotrzebowania na powietrze. Małe mają do 250l/min i taki na pewno będzie działał bez problemów, natomiast większe potrzebują do 500l/min i tu kompresor niestety będzie miał za małą wydajność. pzdr.
    SHREK237
    Level 15  
    Kolego "Pantadeo" - prawda to jest , że dla dyszy 4mm potrzebny jest kompresor o wydajności 400l/min. , dla dyszy 5mm kompresor o wydajności 500l/min.
    Orientujesz sie może kolego ile minut będę piaskował kompresorem o wydajności efektywnej 300l/min i zbiorniku 50l. oraz piaskarką o pojemności 50l.???? i dyszą 4 mm , a ile minut będę musiał czekać aż kompresor nabije powietrze????? Tak mniej/więcej ile minut piaskowania a ile przerwy. POZDRAWIAM , dziękuje za ofiarowaną pomoc. Wesołych Świąt Pablo:D
    jendrex
    Level 11  
    Kolego taki kompresor jest zdecydowanie za mały, bedziesz się tylko męczył, czyli popiaskujesz chwilę i koniec, żeby efektywnie piaskować należy użyc kompresora o wydajności co najmniej 800 - 900 litrów na minutę dla dyszy 5 - 6 mm. Chociaż dysza dyszy nie równa bo najlepsze są ze zwężką Venturiego a najgorszy szmelc to tania "CHińszczyzna". Również na wynik i szybkość piaskowania ma ważny wpływ jakość kruszywa - dobre o twarości od 6 w skali Mosha bez problemu radzą sobie ze starą farbą, zendrą, rdzą a byle jaki piasek to tylko robi dużo kurzu.

Kompresor a piaskarka
    User removed account
    User removed account  
    marcin116a
    Level 11  
    Witam
    mam sprawe chcę założyć warsztat a mianowicie piaskarnie nie mam zbytnio o tym pojęcia wiec pytam sie was jaki polecali byście sprzęt
    mam zamiar piaskować drobne elementy ramy motocykli zbiorniki w ostateczności karoserie pojazdów
    ile potrzebuję kasy na takie cuda
    hubeert038
    Level 1  
    Witam jeśli ktoś zamierza piaskować usługowo to wydajność 2m3/min to jest absolutne minimum i to jeszcze mało. Bo z wydajnością 1m3/min to można sobie duperele w garażu piaskować ewentualnie sąsiadowi jakąś felgę.