Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dioda laserowa - podczerwien 850-950 nm

berger00 21 Mar 2008 13:13 3828 16
Fluke Kamera Termowizyjna
    berger00
    Level 10  
    Blagam pomozcie - gdzie moge kupic diody laserowe ir w zakresie 850-950 nm i mocy od 5 mW do 25 mW. Juz chyba wszedzie pisalem, do kazdej hurtowni i producenta w Polsce - nikt w Polsce takich nie sprzedaje oprocz AMECAM - ale oni nie odpowiadaja na moje maile.

To moj pierwszy post na jakimkolwiek forum, dlatego jesli jest w niewlasciwym miejscu bardzo prosze administratora o jego przeniesienie lub wykasowanie.
    Pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Fluke Kamera Termowizyjna
  • Helpful post
    HouseDeeJay
    Level 16  
    Witam. Takie nie typowe diody laserowe możesz znaleźć w Roithnerze

oto link : www.roithner-laser.com

Pzdr. HouseDeeJay
    berger00
    Level 10  
    "Witam. Takie nie typowe diody laserowe możesz znaleźć w Roithnerze

oto link : www.roithner-laser.com

Pzdr. HouseDeeJay"

Wielkie dzieki- niestety ta firma dziala poza granicami polski a ja nie posiadam kart platniczych w zwizazku z tym przy zakupie wchodzi w gre tylko przelew lub platnosc przy odbiorze. Poprostu firma ta nie bedzie wstanie obciazyc mojego konta podczas platnosci. Mimo to dziekuje.
  • Fluke Kamera Termowizyjna
  • Helpful post
    me_super
    Level 29  
    berger00 wrote:

Wielkie dzieki- niestety ta firma dziala poza granicami polski a ja nie posiadam kart platniczych w zwizazku z tym przy zakupie wchodzi w gre tylko przelew lub platnosc przy odbiorze. Poprostu firma ta nie bedzie wstanie obciazyc mojego konta podczas platnosci. Mimo to dziekuje.

Kupując poza granicami robisz przelew tak czy inaczej, więc dużej różnicy nie ma. Mogę dla Ciebie zamówić jeśli chcesz, oczywiście z odpowiednią marżą.
    berger00
    Level 10  
    "Kupując poza granicami robisz przelew tak czy inaczej, więc dużej różnicy nie ma. Mogę dla Ciebie zamówić jeśli chcesz, oczywiście z odpowiednią marżą."

Jak nic innego nie wypali to sie zwroce do ciebie - zakladam ze marza nie przekroczy 10% ceny, lub 5% kosztow zakupu (przesylka+wartosc).
  • Helpful post
    me_super
    Level 29  
    berger00 wrote:

Jak nic innego nie wypali to sie zwroce do ciebie - zakladam ze marza nie przekroczy 10% ceny, lub 5% kosztow zakupu (przesylka+wartosc).

Zależy od ceny całego zamówienia, bo za 30 zł to nie będzie mi się chciało podnieść tyłka.
    berger00
    Level 10  
    "Zależy od ceny całego zamówienia, bo za 30 zł to nie będzie mi się chciało podnieść tyłka."

To oczywiste. Zamowil bym wtedy kilka rodzajow, ewnetualnie wieksza liczbe. Zasadniczo chodzi o umieszczenie tej diody w gotowym module laserowym posiadajacym odpowiednie parametry - np firmy HUEY JANN ELECTRONIC. Chce by swiatlo tego lasara bylo odbierane przez zwykly tester podczerwieni z fotodioda odbiorcza (taki jak do pilotow), z ta tylko roznica ze na odleglosc od 50m do 200 m. Z regolacja wiazki jako takiej nie bedzie wiekszych problemow z racji posiadania przezemnie noktowizorow - chodzi tylko o to by nie byla ona wieksza w rozejsciu jak 1,5 miliradiana.
    bolek
    Level 35  
    nie wiem w czym masz problem, dioda o mocy 200mW to wydatek ok 100zł. Mniejsza moc jest dosłownie o kilka złotych tańsza. Pozatym z 200mW zawsze można zrobić 20.

Nie wiem co to jest "zwykły tester" i jaką ma czułość i na jakie widmo reaguje. Co do tego 1,5milirada to moze być ciężko. Te zwykłe moduły maja przynajmniej po 2mrad
    berger00
    Level 10  
    "nie wiem w czym masz problem, dioda o mocy 200mW to wydatek ok 100zł. Mniejsza moc jest dosłownie o kilka złotych tańsza. Pozatym z 200mW zawsze można zrobić 20.

Nie wiem co to jest "zwykły tester" i jaką ma czułość i na jakie widmo reaguje. Co do tego 1,5milirada to moze być ciężko. Te zwykłe moduły maja przynajmniej po 2mrad"

Diody o mniejszej mocy niz 50 mW i fali 950-850 nm poprostu w sprzedazy nie ma w Polsce. "Zwykly tester podczerwieni " to tester pilotow podczerwieni - a wiec pracujacy najczesciej na falach 850-950 nm - w tym przedziale jest najwiecej diod odbiorczych ir. Moduly laserowe majace 1 miliradian sa do nabycia w SEMICON http://www.semicon.com.pl/index/?id=9bf31c7ff062936a96d3c8bd1f8f2ff3
    Jedyne co brak to odpowiedniej diody laserowej. Nie chodzi by zrobic nowy modol zasilacy do do diody 200mW- tylko by wymienic diode 20mW 650 nm- na diode 20 mW 950 nm.
    bolek
    Level 35  
    Jak już cytujesz to użyj do tego odpowiedniej funkcji przy pisaniu postów.
    Uparty jesteś, pisze że skoro nie idzie kupić u nas diody IR 20mW, a jej cena za granica jest praktycznie taka sama jak diody 200mW, którą można nabyć w polsce... to dlaczego nie kupisz tej 200mW diody??

Kolimator z semiconu, który ma 1mrad to nie zwykły jednosoczewkowy akryl taki jak HUEY JANN ELECTRONIC więc nie porównuj jednego do drugiego.
    berger00
    Level 10  
    "Jak już cytujesz to użyj do tego odpowiedniej funkcji przy pisaniu postów.
    Uparty jesteś, pisze że skoro nie idzie kupić u nas diody IR 20mW, a jej cena za granica jest praktycznie taka sama jak diody 200mW, którą można nabyć w polsce... to dlaczego nie kupisz tej 200mW diody??

Kolimator z semiconu, który ma 1mrad to nie zwykły jednosoczewkowy akryl taki jak HUEY JANN ELECTRONIC więc nie porównuj jednego do drugiego."

Bolek - dlatego ze szukam 20 mw diody ir, a nie pomyslu jak przerobic 200 mW.
    Po drugie - gdzie widzisz porowniania modlówo lasera? To co podawlem to przylady dostepnych modólow w dwuch odrebnych zagadnieniach. Jak bym chcial to zrobil bym sobie sam kolimator, albo kupil osobno wysokiej klasy trojsoczekowy. Szukam diody laser ir o konkretnej charakterystyce, a nie pomyslu jak ja zrobic. To taka drobna, acz istotna roznica.
    bolek
    Level 35  
    Z prawej strony każdego postu jest taka chmurka, kliknij w nią, a zrobi się coś takiego.

berger00 wrote:

Kolimator z semiconu, który ma 1mrad to nie zwykły jednosoczewkowy akryl taki jak HUEY JANN ELECTRONIC więc nie porównuj jednego do drugiego."

Po drugie - gdzie widzisz porowniania modlówo lasera? To co podawlem to przylady dostepnych modólow w dwuch odrebnych zagadnieniach. Jak bym chcial to zrobil bym sobie sam kolimator, albo kupil osobno wysokiej klasy trojsoczekowy. Szukam diody laser ir o konkretnej charakterystyce, a nie pomyslu jak ja zrobic. To taka drobna, acz istotna roznica.

Pomijam zbednąść cytowania pprzedniego postu... w dodatku całego

Charakterystyka diody to coś więcej niż moc i długośc fali które podałeś. Nie dyskutuje z tobą nad pomysłem zrobienia... diody?? (bo tak wynika z twojego opisu), tylko nad adaptacją tego co jest popularnie dostępne i względnie tanie. W tej chwili wyważasz otwarte drzwi.

Quote:
    Po drugie - gdzie widzisz porowniania modlówo lasera? To co podawlem to przylady dostepnych modólow w dwuch odrebnych zagadnieniach.

Nie widze, dobrze wiem co to kolimator “hjung bździu fiu”. O jakich to odrębnych zagadnieniach piszesz, bo tego to faktycznie nie widze i nie mogę zrozumiec o co ci chodzi.

Zadam chyba podstawowe pytanie, co według ciebie oznacza przeróbka modułu 200 na 20mW?

Dobra rada na przyszłość- nie bądź opryskliwy dla osób które chcą ci tu pomóc i szanuj ich czas, bo następnym razem możesz sie spotkać z zerowym zainteresowaniem.
    berger00
    Level 10  
    bolek wrote:
    Z prawej strony każdego postu jest taka chmurka, kliknij w nią, a zrobi się coś takiego.

berger00 wrote:

Pomijam zbednąść cytowania pprzedniego postu... w dodatku całego

Charakterystyka diody to coś więcej niż moc i długośc fali które podałeś. Nie dyskutuje z tobą nad pomysłem zrobienia... diody?? (bo tak wynika z twojego opisu), tylko nad adaptacją tego co jest popularnie dostępne i względnie tanie. W tej chwili wyważasz otwarte drzwi.

Quote:
    Po drugie - gdzie widzisz porowniania modlówo lasera? To co podawlem to przylady dostepnych modólow w dwuch odrebnych zagadnieniach.

Nie widze, dobrze wiem co to kolimator “hjung bździu fiu”. O jakich to odrębnych zagadnieniach piszesz, bo tego to faktycznie nie widze i nie mogę zrozumiec o co ci chodzi.

Zadam chyba podstawowe pytanie, co według ciebie oznacza przeróbka modułu 200 na 20mW?

Dobra rada na przyszłość- nie bądź opryskliwy dla osób które chcą ci tu pomóc i szanuj ich czas, bo następnym razem możesz sie spotkać z zerowym zainteresowaniem.

Bolek- krotko i na temat: Wiesz gdzie moge kupic diode ir 5-20 mW 850-950 nm wielkos c5,6, czy nie? Jak tak to daj namiary, zapoznam sie z oferta i cos sobie wybiore - jak nie to daruj sobie bezurzyteczne rady i zbedne dywagacje.
    bolek
    Level 35  
    No widzisz, spodziewałem sie takiej reakcji.
    Widzę że z chmurką idzie już lepiej, teraz naucz sie jej używać w odpowiednich sytuacjach :P

Ryzyko wymiany układu zasilania diody jest takie samo przypadku diody 5-20mW jak i 200mW. Żeby 200 świeciła na 20mW wystraczy dać jej (zapewne) kilkanaście mA więcej niż ma w Ith

Pewnie że sobie daruje, wiem gdzie kupić nawet i ~50mW. Nie mniej, skoro google gryzą a cała dyskusja to zbędne dywagacje... :D
    Zatem śmigaj sobie drogi kolego do ME_Super
    berger00
    Level 10  
    bolek wrote:
    No widzisz, spodziewałem sie takiej reakcji.
    Widzę że z chmurką idzie już lepiej, teraz naucz sie jej używać w odpowiednich sytuacjach :P

Ryzyko wymiany układu zasilania diody jest takie samo przypadku diody 5-20mW jak i 200mW. Żeby 200 świeciła na 20mW wystraczy dać jej (zapewne) kilkanaście mA więcej niż ma w Ith

Pewnie że sobie daruje, wiem gdzie kupić nawet i ~50mW. Nie mniej, skoro google gryzą a cała dyskusja to zbędne dywagacje... :D
    Zatem śmigaj sobie drogi kolego do ME_Super

Żalosne leczenie kompleksow.
    berger00
    Level 10  
    Bardzo dziekuje za tego linka. AMECAM tez sie dzis odezwal. Sprawa szczesliwie sie rozwiazala. Dziekuje wszystkim za pomoc.