Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis - zanika obraz

09 Sty 2004 21:36 2167 7
  • Poziom 22  
    21M2VT - Niby działa, ale co kilka sekund na moment (0,2 s) zanika obraz - WN. Napiecia zasilające wyglądają w porządku. Kiedys miałem podobną usterkę (niezupełenie) którą również opisałem na forum, ale niestety klient nie zgodził się na naprawę, więc nie wiem co było uszkodzone.
    Czy ktoś sie spotkał z podobną usterką, prosze o sugestie ...
    pozdrawiam Andrzej.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Napisz czy gaśnie ekran, czy tyllko znika obraz i co się z głosem?
  • Poziom 24  
    Witam!
    Ja naprawę rozpocząłbym od sprawdzenia zimnych lutów w układzie odchylanie linii.
  • Poziom 22  
    Napisałem, że zanika wysokie, więc nie ma obrazu, głos jest OK
  • Poziom 21  
    Witam.
    mam podobny problem z curtisem 25MIVT w równych odcinkach czasu , co kilka senund na ułamek sekundy zanikają impulsy sterujące tranzystorem w odchylaniu poziomym z procesora wizyjnego MC4402P to chyba problem po stronie cyfrowej bo po zatrzymaniu zegara na procesorze logiki ZC82731
    impulsy nie są przerywane . Czy ktos wie jak rozwiązac Tą usterke ? Bardzo prosze o pomoc. Wesołych świąt :D
  • Spec od TV
    proponuję na początek nową, czystą pamięć, kondki w sterowaniu H, pozdrawiam
  • Poziom 21  
    wyciągnołem pamiec mcm2814bp i po włączeniu telewizora wszystko działa ok z tym ze na osd pokazuje sie kod błędu . czy moge za ta pamiec podstawic jakas inna z innego tv znalazłem taka : 24co2p chodzi mi oto czy inny typ pamieci nei spowoduje uszkodzenia procesora bo zeby zakupic taka sama bede musiał poczekac kilka dni

Dodano po 6 [minuty]:

przypadkiem znalazłem kilka informacji http://www.elektroda.net/uzytkowa/plmiscelektr/01_2003_1/01_2003_1710.htm zaraz podstawie i zobacze co sie stanie XD

Dodano po 42 [minuty]:

uff chyba sie udało :) trzeba jeszcze troche podniesc amplitude odchylania pionowego w opcjach serwisowych reszta sprawia wrazenie poprawnego działania .
  • Spec od TV
    wszystko sie zgadza 24C02 to 100% zamiennik (porównaj TV sony na procku wizyjnym MC), ale doradzam założenie nowej jak to tylko możliwe, pozdrawiam