Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-P3000R - nie chce "łykać" płyt

21 Mar 2008 16:49 1635 2
  • Poziom 10  
    Witam, mam taki problem z radyjkiem Pioneer DEH-P3000R mianowicie nie chce wciągać płyt CD - nie ma żadnej reakcji jak próbuję włożyć płytę. Jedynym sposobem żeby włożyć płytę jest lekkie wsunięcie jej w "kieszeń" a następnie odłączenie zasilania tak żeby się zresetowały wszystkie ustawienia - po włączeniu do zasilania płyta wchodzi sama. W drugą stronę działa wszystko ok, tzn za każdym razem po naciśnięciu przycisku wyjmowania płyty wychodzi ona bez problemu, ale jest jedno "ale". Nawet jak nie ma włożonej płyty i nacisnę przycisk wyciągania płyty to słychać, że chodzi silniczek który wciąga i wyciąga płyty - chodzi kilka sekund a potem przestaje (gdy radyjko to jeszcze działało normalnie to gdy nie było włożonej płyty i nacisnęło się przycisk od wyciągania jej to nic się nie działo, silniczek nie chodził)

Da radę jakoś to naprawić?
    Wiem, że radio dosyć stare ale nie mam za bardzo pieniędzy żeby kupić nowe, a na naprawę do serwisu też nie chcę oddawać bo policzą sobie tyle co za inne tanie radio.
  • Poziom 27  
    Witam. Sprawdz przełączniki wkładania płyty miernikiem(na piszczku-dioda), jak są. Jak nie ma to są tam foto diody, sprawdz ich luty i popraw.Przemierz je. Jak nie pomoże to je wymień.
  • Poziom 10  
    Ok, troche przeczyściłem fotodiodę i puki co pomogło. Dzięki za pomoc.