Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kondensator? Filtr przeciwzakłóceniowy, 2,2uF.

21 Mar 2008 17:31 6656 17
  • Poziom 9  
    Witam
    Muszę wymienić kondensator w silniku bez niego jak bez ręki, wg serwisu jest to filtr przeciwzakłóceniowy a koszt to ..... Problem polega na tym że muszę obniżyć koszty i go zamienić, oznaczenie na nim mam 2022 i to co wiem to 2,2uf nie mam pojęcia co to za 2022:?:
    Proszę o pomoc

[Tytuł poprawiłem. Regulamin, punkt 11.1 i 11.2. Mariusz Ch.]
  • Poziom 28  
    Cześć.Jeśli Ci w serwisie mówili że to filtr to bym im uwierzył taki filtr kosztuje około 5zł.Możesz spróbować wyciągnąć z jakiegoś starego sprzętu.Jeśli to filtr to silnik będzie pracował bez niego i nic się nie będzie działo dla silnika tylko radio będzie trzeszczało u Ciebie i sąsiadów.
  • Poziom 9  
    No właśnie nie 5 złotych a 1500,- :cry: Nie można kupić oddzielnie tylko z całą wiązką , używanych nie ma bo za nowy samochód. Stawiam na 100% , że ten tzw. filtr to tylko kondensator. Czemu wiem, że uszkodzony? Mocowanie się obluzowało i bez tego silnik pracuje w trybie awaryjnym i to tylko w przy dobrych wiatrach :-) Generalnie idzie na trzech cylindrach.
  • Poziom 20  
    Kondensator w silniku spalinowym? Ile ma wyjść (nóżek)? Gdzie jest podłączony? Może uda się coś dopasować.
  • Poziom 9  
    Kondensatotr ma jedną nózkę przykręconą do listwy ( cewki ) zapłonowej masa, natomiast od niego odchodzi jeden przewód , wszystko jest przy zapłonie wygląda to podobnie jak kiedyś w kopułkach zapłonowych tam też był taki okrągły kondensator w moim przypadku jest prostokątny . Pomóżcie :-)
  • Poziom 9  
    Błagam o radę , samochód w trybie awaryjnym , no muszę coś sklecić :-)
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Znacznie łatwiej by było jak byś powiedział jaki to samochód a nawet rzucił fragment schematu na którym on się znajduje, bo tak to można sobie gdybać do woli :)

I jak możesz to wrzuć zdjątko tego czegoś (tylko ostre, wyraźne, dobrze oświetlone i z czytelnymi opisami).
  • Poziom 43  
    Przepraszam, że zapytam; umiesz czytać?
    Masz tam podany numer części i znamionową pojemność tego kondensatora w mikrofaradach... więc odczytaj sobie sam... przecież z oryginału łatwiej jak z fotki :cry:
    Jak na razie, to w dziedzinie kondensatorów zapłonowych w silnikach z zapłononem iskrowym mieszanki nic nie zmieniło się.
  • Poziom 9  
    Umiem czytać ale patrz co ja piszę od początku ta częśc nie występuje oddzielnie , mogę ją kupić ale z całą wiązką za 1500,- nie ma innej opcji nikt mi nie odetnie tej jednej częsci to jest Citroen którego więcej nie kupię :-(. A co do zakupu to chcę wiedzieć trochę więcej niż tylko pojemnośc którą wiem.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dzięki bardzo za odpowiedż , co do szrotów to niestety obdzwoniłem chyba już z pół polski nie ma bitych jak na razie z tym silnikiem :-) ani anglików.
  • Pomocny dla użytkowników
    A jakie są objawy (w pracy silnika czy okolic) uszkodzenia tego elementu ?

I w jakim on obwodzie może być ?

Co do napięcia to bym dał na dużo większe niż 16V, bo tam mogą być przepięcia.
  • Poziom 9  
    Usterką jest wchodzenie w tryb awaryjny oraz praca na trzech cylindrach. Kondensator pracuje w układzie zasilania cewki zapłonowej.
    Z góry dziękuje za pomoc
  • spec od auto-elektro
    Albo ja jestem chory albo czegoś nie rozumiem jaki tryb awaryjny, jakie 1500 zł najprostszy kondensator przeciwzakłóceniowy choćby taki jak w mostkach alternatorowych.P
    Jaki kondensator? Filtr przeciwzakłóceniowy, 2,2uF.
  • Poziom 35  
    No dokładnie, tu nie ma co za dużo kombinować. To zwykły kondensator przeciwzakłóceniowy zasilania cewek zapłonowych. Można dać dowolny kondensator przeciwzakłóceniowy, taki od malucha albo dużego fiata też może być. Albo jako kolega powyżej proponuje przeciwzakłóceniowy od alternatora. Musi działać ;)

Ale coś mi się nie wydaje że ten tryb awaryjny to z winy kondensatora.. Skąd takie rozumowanie ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Żenada
    Zamykam