Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 113 kody. Legalizacja tachografu. Co znaczy kod 11?

21 Mar 2008 17:48 2234 2
  • Poziom 11  
    witam. mam pytamie odnosnie scani 113 z 1995r o kody. zajmuje sie legalizacja tachografów. wyciągłem tacho do legalizacji i po włożeniu wyswietla mi kod 11. edc cały czas swieci auto jeździ wszystko ok. prosze o przetłumacznie kodu. z góry dzieki
  • Poziom 17  
    to ty nie wiesz że takie autko na bazę drogową bierze się z tachografem??
    chyba początkujący jesteś w branży.
    pamiętaj ZAWSZE współczynnik "W" mierz przez tacho
    co do tego kodu błędu to jest on nieaktywny, lecz trzeba go skasować. Robiło się to jakoś kombinacją pedału hamulca, stacyjki, i przycisku test. kolejności nie pamiętam dokładnie bo nie kasowałem tego już kilka lat(chyba z 7, jak byłem jeszcze nowy w branży), ale spróbuj
    1, trzymasz hamulec
    2, trzymasz test
    3, włączasz zapłon
    4, puszczasz hamulec i test
    5, resetujesz zapłon
    jakby nie to inna kolejność tych kombinacji
  • Poziom 11  
    dzieki za rade. moze faktycznie jestem poczatkujący bo dopiero 1.5 roku pracuje z tachografami. ale scanią zawsze na baze jeździłem bez tacho i wszystko było ok. jak byłem na szkoleniach to mowili ze problem jest np. z magnumką i wszystkimi automatami albo jakimis zadkimi wynalazkami ale scania zawsze jeździła bez tacho a później edc gasło. no ale cóź człowiek sie uczy całe życie a ja jeszcze młody jestem:) jak bys miał jeszcze ciekawa porade dla mnie to bardzo prosze.