Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony cpd200es - przetwornica

candle 09 Sty 2004 23:42 1086 4
  • #1 09 Sty 2004 23:42
    candle
    Spec od monitorów

witam
    mam problem z przetwornica w tym monitorze - jak zwykle robie po kims, orginalnie dostalem ja wybuchnieta, ale cokolwiek polatana - po wlaczeniu zero reakcji - zaczolem patrzec co jest jeszcze nie tak - znalazlem transopt z dziura z boku - wymienilem, wymienilem rownierz tl431 sterujacy tym transoptem i.. mala eksplozyjka i uklad mc44603p mozna bylo wylutowac noga po nodze...
    na stan dzisiejszy wiekszosc elementow po stronie pierwotnej przetwornicy jest juz wymieniona, lecz nadal niewiele sie poprawilo - przy testach na 60W zarowce wpietej zamiast bezpiecznika uklad nie ulegl uszkodzeniu, ale juz sam klucz przetwornicy (irfbc40) oraz dioda shotky'iego w bramce tego tranzystora dostaly zwarcia
    na 40W zarowce w szeregu przetwornica jeszcze probkowala - na stronie wtornej pojawialy sie jakies napiecia - po odpieciu wszystkiego procz transopta (zasilany z 16V) oraz sterowania tl431 (z lini 150V) i podlaczeniu 25W zarowki na 150V irfbc40 zdechl a przetwornica dalej udaje ze startuje i sie wylacza...
    juz nie mam do tego zdrowia - bedzie ze 3 doby nad tym monitorem...

• #2 10 Sty 2004 21:00
    Usunięty
  • #3 10 Sty 2004 21:42
    candle
    Spec od monitorów

dzieki misiek - ten opor faktycznie cos zaszalal i jego wartosc odbiega od normy - znalazlem to juz wczesniej ale wyobraz sobie w sklepie nie mieli...
    najlepsze jest to ze za kazdym razem przezywa 3W rezystor bezpiecznikowy 0.1R na pierwotnym transformatorka...
    to jest piekne...

• #4 11 Sty 2004 20:31
    Usunięty
  • #5 12 Sty 2004 01:37
    candle
    Spec od monitorów

0R1 jest wedle schematu

nie jest to R14 ze strony 19 tego pdf'a, tylko rezystor wpiety na + zasilania - na tym rysunku bylby narysowany za R20 i mial na celu przerwanie obwodu przy uszkodzeniu klucza - ktos tu jednak nie pomyslal w sonym

przy zwarciu klucza leci sobie klucz, zaraz po nim R14, w ten sposob R_ktorego_nie_ma przezywa i robi dziurke w MC44603P

w mojej przetwornicy R14 jest oczywiscie 0R22

ps. wszystkie pomiary miernikiem moge sobie w pupunie wsadzic - uszkodzony kabel pomiarowy falszuje mi wyniki :(

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo