Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z połączeniem dekoder telewizor

pawel komar 3 plus 22 Mar 2008 09:16 3029 8
    pawel komar 3 plus
    Level 12  
    Na początek pragnę złożyć życzenia wielkanocne zdrowia, szczęścia oraz żeby nasze forum pomagało jeszcze większej ilości ludzi

A teraz pytanie chciałbym założyć sobie cyfrowy polsat ale mam dylemat dotyczący telewizora. POsiadam telewizor Sony (ma już troche latek) i nie jest wyposażony w gniazdo SCART I tu pojawia się problem dekoder nie posiada wyjść RCA tylko właśnie SCART i tu pojawia się moja prośba o schemat kable gdzie wtyczka SCART jest po stronie dekodera a wtyczki RCA są po stronie telewizora Z góry dziękuję
    LeDy
    Level 43  
    Dekoder ma także wyjścia chinch -żółte-Video, czerwony i czarny- audio.
    Kupujesz przewód chinch- chinch z trzema kablami i gdzie trzeba w TV to przejściówkę chinch- BNC , bo chyba o to chodzi a nie RCA
    http://multisort.pl/product/2888.Przejscie;gniazdo;Cinch;wtyk;BNC.html
    Lub przewód Euro -chinch i do tego BNC ( chyba tylko jedno BNC jest w TV)
    Lub takie jak faktycznie RCA http://multisort.pl/product/2948.html
    i do tego przewód potrójny chinch-chinch-chyba jest w wyposażeniu tunera. TV musisz pilotem przełączać na AV.
    pawel komar 3 plus
    Level 12  
    I jeszcze jedno pytanie (przepraszam że się tak wypytuje ale stawiam dopiero pierwsze kroki w instalacjach satelitarnych) mianowice buszowałem po forum i natrawiałem na różne tematy o kanałach niekodowanych. Jak na początkującego nie wiem o co chodzi czy po zakupie anteny oraz dekodera bez karty będę mógł odbierać programy niekodowane oraz jak ustawić antene na np. satelite hot bird proszę mi wytłumaczyć nie stosując terminów naukowych (ponieważ jeste początkujący) Z góry dziękuję za wyrozumiałość
    Doominus
    Level 34  
    Co do cyfrowego polsatu nie bierz ich anteny kup oddzielnie taka o średnicy 90 cm będzie łatwiej ustawić i lepszy sygnał.
    ansat
    Level 24  
    Nie trzeba nic kombinować tylko kupić kabel EUEO-CHINCH ( RCA to CHINCH ).Przy antenie POLSATU 70 Wszystko dziala OK.W TV Sony Wejście VIDEO jest BNC ,potrzebne będzie przejście CHINCH-BNC.
    AnnoDomi
    Level 27  
    Koszt kombinowania - czyli zakupu wtyków RCA i SCART i potem lutowania tego do kupy przewyższa koszt gotowego kabla EURO->RCA(CHINCH) dostaniesz go w każdym dobrym sklepie RTV za kilka złotych. Zaznacz tylko, że źródło sygnału jest na SCART - bo możesz z rozpędu zakupić kabel odwrotny gdzie sygnał jest podawany z RCA na EURO. Możesz też kupić kabel tzw. pełny - 6xRCA->EURO i miłej zabawy...
    pawel komar 3 plus
    Level 12  
    miałem kabel odwrotny do tego co potrzebowałem poszukałem na necie schematów i przerobiłem także całkowity koszt to 1,50zł tyle zapłaciłem za przejście BNC-RCA dziękuje za dobre chęci i zapraszam do rozwiązania tego problemu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic972456.html