Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt SC 202 - zakodowane - nie mogę wprowadzić kody

baptista88 22 Mar 2008 09:32 1708 2
  • #1 22 Mar 2008 09:32
    baptista88
    Poziom 9  

Witam niedawno zakupiłem samochód w Niemczech z oryginalnym radiem (w temacie)...
    problem polega na tym ze już jakiś czas temu był wymieniany akumulator i dane radio sie zakodowało.
    Mam kod który należy wpisać, był w książeczce od radia.
    Mój problem polega na tym ze nie potrafię tego kodu wprowadzić.. sądzę że właściciel próbował rozkodować radio nie znając kodu metodą prób i błędów.
    (kod w książeczce od radia było ciężko znaleźć, ale po wnikliwym jej przejrzeniu sie mi udało)...
    przy włączeniu radia wyświetla się napis "0 SAFE", a gdy podczas włączania przytrzymuje odpowiedni przycisk AS to wyświetla się "0 CODE"...
    po 3 sekundach powinny się pojawić miejsca do wpisania kodu "----" ale do tego nie dochodzi...
    sądzę iż zostało wykorzystane wszystkie 10 prób przy wprowadzaniu kodu (za każdym razem źle)...
    jeśli ktoś ma inne wyjaśnienie to byłbym wdzięczny za informacje.
    A jeśli jest tak jak myślę to wiem ze w autoryzowanych serwisach opla takie radio kodują na nowo za odpowiednią opłatą.
    Jeśli wie ktoś czy da sie i ewentualnie jak zrobić to samemu to prosiłbym bardzo o podpowiedź.

• #2 22 Mar 2008 09:41
    esiuabek
    Poziom 17  

niestety musisz wyjąć pamięć wrzucić ją na programator i wyzerować licznik błędnych wpisów. jeśli jesteś laikiem to zanieś to radyjko do serwisu radiowego i za niewielką opłatą Ci to zrobią

• #3 22 Mar 2008 10:50
    SlaweK
    Poziom 43  

Większość radii opla odlicza od 10 do 0, nie podałeś modelu ale sądzę że podmienione radio i ktoś zaklepał na amen, bez radiokodziarza się nie obejdzie bo ta pamięć jest kwadratowa i ma 52nogi a do tego pewnie zabezpieczona.

SławeK

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME