Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matsui 1408R - różowy pas z lewej strony

Nussi 10 Jan 2004 00:55 1590 7
Tespol
    Nussi
    Level 15  
    Witam !
    Miałem uwalony tranzystor linii 2sd2599 i wsadziłem mocniejszy BU508AF. Wcześniej wymieniłem oczywiście elko w przetwornicy 47uF/50V, gdyż więcej ich tam nie ma (przetwornica na STR). Telewizor startuje bez problemu, ale na obrazie od lewej strony widoczny jest różowy pas, który się nakłada na obraz (w około 1/3 obrazu w przelotach do 1/2 obrazu). Nie jest to namagnesowanie, gdyż sprawdzałem pętlą rozmagnesowywującą. Cewki na kiniolu też leżą ok. Co to może być ?

Drugie pytanie dotyczy schematu tegoż telewizora. Czy ktoś coś takiego posiada ? Jest to telewizor przywieziony z anglii. Ktoś go tak przestroił dziwnie, że są jakieś dwie płytki, a z boku jest osobny potencjometr do zgłaśniania głosu i nie idzie regulować głośności z pilota. Jaki tor fonii tam wsadzić ?

Z góry dziękuję.
  • Tespol
    Rewers
    Level 11  
    Witam
    a czy w trybie AV tez jest to samo?
    moim zdaniem jest to spowodowane złą filtracją jakiegos napięcia prawdopodobnie 12V
    trza sprawdzic oscyloskopem :)
  • Tespol
    Nussi
    Level 15  
    Witom !

To żeś mi chopie godoł na optyku he he
    Nussi
    Level 15  
    Napięcia są oki. W trybie AV to samo. Co to może być ? Skąd wziąść schemat ? Płyta (chassis) to chyba TM9414A.
    Nussi
    Level 15  
    Problem był prosty. Poprostu wadliwy był nowy BU508. Różowy pas z lewej i obraz przesunięty lekko w prawo. Po wsadzeniu nowego obraz jest ok. :D
    ghub
    Level 16  
    Witam
    Czy masz może wsad do tego Tv ja przywiozlem taki telewizorek i zablokowany jest kodem chassis TM9414A procesor OEC6053A pamiec 24c04.
    Jesli to mozliwe prosze o pomoc.
    Nussi
    Level 15  
    Przykro mi bardzo, ale nie posiadam wsadu do eeproma do tegoż tv.
    :(
    ghub
    Level 16  
    dziękuję za odzew na elektrodzie znalazłem podobny wsad i po porównaniu oraz kilku próbach udało mi się rozlokować ten telewizorek.
    Pozdrawiam