Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szybko rozładowywujący się telefon? Dlaczego?

lewymen 22 Mar 2008 16:40 1988 7
    lewymen
    Level 10  
    Witam. Posiadam Nokie 6230. Telefon rozładowywuje się w około 15h (nie jest nic włączone, żadna aplikacja, gra, telefon poprostu leży). Sprawdzałem go na nowej baterii (podróbce) i dzieje się to samo, oraz na bateriach moich kumpli oryginalnych i bez zmian. Co zrobić żeby telefon trzymał chociaż te 3 dni? co jest z nim nie tak? Bo wiem na 100% że to wina telefonu !! Z góry dziękuje za wasze odpowiedzi.
    karolark
    Level 42  
    Najpierw pytanie czy inne telfony w tym miejscu tez sie szybko rozladowuja ?
    moze maly poziom sygnalu i automatycznie komorka bierze wiecej pradu
    Antena brak dobrego styku zachowanie jak powyzej
    Telefon niebyl zalany ?
    powodow moze byc wiele :-(
    PiM_FM
    Level 25  
    zmież rezystancje za stykach baterii czy nie ma zwarcia. Jak możesz to zmież pobór prądu w na wyłączonym telu wtedy będzie wiedomo co jest
    lewymen
    Level 10  
    Inne telefony zachowują się normalnie. Baterie trzymają długo i nie ma z tym żadnych problemów. Z zasięgiem również nie ma problemu. Cały czas ten jak i inne telefony mają full zasięg. Rezystancje zmierze jutro jak będę miał miernik. Natomiast jak zmierzyć pobór prądu na wyłączonym telefonie? :cry:
    ZGG
    Level 27  
    Witam. Muszisz jakoś podłączyć baterję drucikami. I w szereg miliamperomierz Zależy ile ma styków tylk 2 czy wiecej. Wtedy to już problem.Ja kupiłem nec e616v i mam to samo .Niestety taki energożerny model. Wszyscy którzyją nabyli maja to samo. Doba i po baterji. W kąplecie większa baterja wystarcza na 3 doby,ale czuwania. Niewiem wogule poco coś takiego produkują.jeżeli musi ciągle być pod zasilaczem. Bo inaczej nie pogadasz.Chyba ja połążę na kowadło i potraktuję młotkiem.
    Kamilo16
    Level 16  
    u mnie też miałem miałem podobny problem..... rozebrałem go i wyczyściłem.... był bardzo zawalony i miał ślady rdzy..... po prostu poleżał na rosówce i tak się stało..... po wyczyszczeniu jest teraz dobrze.... pozdro
    dauit
    Level 15  
    rozbierz telefon i zobacz w srodku czy nie ma sladów korozji... czyli taki jasno zielony nalot na układach.
    dominik.wwa
    Level 12  
    Jeżeli telefon nie jest zalany i masz pewność że bateria jest sprawna, to najlepszym sposobem jest podpięcie styków od baterii w telefonie do zasilacza i sprawdzenie poboru.

1) Jeżeli zaraz po podłączeniu, bez włączenia, telefon ciągnie prąd wtedy jest gdzieś zwarcie na płycie lub powoduje je jakiś element. Jeżeli pobór jest duży, np. w okolicach 1A to można probować dotykać palcem elementów w celu sprawdzenia, który się grzeje. To samo jeżeli telefon włączysz i odrazu ciągnie wysoki prąd.

2) Jeżeli po podłączeniu i włączeniu telefon ciągnie zwyczajnie prąd (ok 100mA-200mA) a dopiero po wpisaniu kodu pin zaczyna ciągnąc duży prąd, to wtedy wina leży gdzieś w torze radiowym, najprawdopodobniej końcówka mocy.

Osobiście obstawiał bym końcówkę.