Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o miernik częstotliwości

22 Mar 2008 18:22 2850 11
  • Poziom 40  
    GSM 900 czy wyższe pasma GSM?

Częstotliwości nadawania telefonu nie zmierzysz takim miernikiem ponieważ telefon nie nadaje fali nośnej tylko falę poszatkowaną pakietami danych.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    To co pokazano w tym linku (do 100MHz), zdecydowanie nie nadaje się do pomiarów częstotliwości 960MHz.

Cytat:
    ale nie wiem czy obsługuje on częstotliwość GSM

Po dodaniu preskalera, oczywiście możesz dokonać pomiaru do granicznej częstotliwości tego preskalera.

Pamiętaj tylko , że GSM-a nie zmierzysz częstotliwościomierzem (jak napisał SQ6ADE).

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    A czy możliwe jest zbudowanie takiego miernika częstotliwości GSM domowymi sposobami?
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 13  
    Są gotowe konstrukcje np.firmy MJM układ sprawdzony...oczywiście nie do GSM-a.A z zestawami AVT różnie bywa...
  • Poziom 14  
    No a ja potrzebuje właśnie do GSM-a
  • Poziom 29  
    komaromucha napisał:
    No a ja potrzebuje właśnie do GSM-a

Już Ci wcześniej napisano -- nie zmierzysz żadnym częstościomierzem sygnałów GSM, nie ma co się głupio upierać.
  • Poziom 14  
    Więc czym można zmierzyć częstotliwość GSM?
  • Poziom 28  
    A może inaczej - w jakim celu chcesz mierzyć te częstotliwości ?
  • Poziom 12  
    Popularne tanie częstościomierze Gooit Gy560 mają tryb "digital" pozwalający na pomiar częstotliwości takich szatkowanych sygnałów ale z dokładnością do 200kHz jedynie. W końcu przez tek ok 0,2ms też można coś zmierzyć. Sprawdzałem - po zbliżeniu do telefonu/modemu GSM pokazuje sensowny wynik.