Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyłącznik światła na pilota.

deebee4 22 Mar 2008 21:24 7610 4
  • #1 22 Mar 2008 21:24
    deebee4
    Poziom 9  

Natknąłem się na allegro na takie urządzonko:

Ściemniacz jest przeznaczony do załączania i regulacji oświetlenia następującego typu:
    • oświetlenie żarowe,
    • oświetlenie halogenowe 230V
    • oświetlenie halogenowe niskonapięciowe 12V z transformatorami elektronicznymi i toroidalnymi.

• waga: ~160g

Dane użytkowe:
    • Możliwość sterowania ściemniaczem z dowolnego nadajnika podczerwieni kodowanego w systemie YRC8 (pilot TV, VIDEO, AUDIO itp lub dedykowanego pilota YRC8 (tu dostępny) - tylko ściemniacze METPROI..).
    • Tworzy inteligentne instalacje schodowe w połączeniu z modułami sterującymi METPROS... (patrz schemat poniżej)
    • Miękki start - łagodne rozświetlenie żarówek,
    • Pamięć ostatniej nastawy poziomu świecenia
    • Zarządzanie mikroprocesorowe, element - wykonawczy: tranzystor IGBT,
    • Zabezpieczenie zwarciowe - zwarcie powoduje wyłączenie, powraca do normalnej pracy po ustaniu przyczyny,
    • Zabezpieczenie przepięciowe - przepięcie powoduje wyłączenie, powraca do normalnej pracy po ustaniu przyczyny,
    • Zabezpieczenie przeciążeniowe - kontrola mikroprocesorem, powraca do normalnej pracy po ustaniu przyczyny,
    • Zabezpieczenie temperaturowe powracalne - mikroprocesor ogranicza prąd obciążenia proporcjonalnie do poziomu przekroczenia temperatury, aż do całkowitego wyłączenia,
    • Zabezpieczenie przeciążeniowe dwustopniowe - kontrowane mikroprocesorem: - po przekroczeniu 140% obciążenia nominalnego ograniczenie jasności świecenia do 30%
    - po przekroczeniu 180% obciążenia nominalnego natychmiastowe wyłączenie,
    • Patenty i zgłoszenia patentowe P32 53 48, P34 93 04, P34 93 05

Dane techniczne:
    • Napięcie zasilania: 230 V ±10% 50Hz
    • Moc wyjściowa: 40–400W
    • Ograniczenie prądu – kontrolowane mikroprocesorem: 3A
    • Ograniczenie temperaturowe – kontrolowane mikroprocesorem: 105*C

Sterowanie dotykiem:
    • Włączanie/wyłączanie - krótki dotyk sensora - "oczka" ściemniacza.
    • Regulacja światła (ściemnianie i rozjaśnianie ) - ciągły dotyk sensora.
    • Krótka przerwa w ciagłym dotykaniu spowoduje zmianę kierunku regulacji światła
    ze ściemniania na rozjaśnianie lub odwrotnie.

Sterowanie pilotem (pilot TV, VIDEO, AUDIO lub dedykowany pilot YRC8)
    • Pilot (nadajnik podczerwieni) YRC8 jest dedykowanym pilotem firmy EMC.
    • Klawisz numer 8 w pilocie YRC8 jest na stałe wpisany do ściemniacza.
    • Włączanie/wyłączanie - krótkie naciśnięcie klawisza wprowadzonego do pamięci ściemniacza lub klawisza 8 pilota YRC8.
    • Regulacja światła (ściemnianie i rozjaśnianie ) - naciśnięcie klawisza wprowadzonego
    do pamięci ściemniacza lub klawisza 8 pilota YRC8 w sposób ciągły.
    Krótka przerwa w ciągłym naciskaniu spowoduje zmianę kierunku regulacji światła
    ze ściemniania na rozjaśnianie lub odwrotnie.

Nauka kodu dowolnego pilota
    Ściemniacz pozwala na wprowadzenie do pamięci kodu klawisza dowolnego nadajnika
    podczerwieni ( pilot TV, VIDEO, AUDIO, lub klawisze 1-7 dedykowanego pilota YRC8 )

Interesowało by mnie czy trudne jest zbudowanie dużo prostszej konstrukcji przez laika. tzn chodzi tutaj o moduł sterowania światłem na pilota (zamiast standardowych przełączników). Podobny problem jest ze zbudowaniem "gniazdek na pilota" umożliwiających sterowanie zasilaniem urządzeń do nich podłączonych.

Jeżeli ktoś ma wiedze jak powinno to wszystko wyglądać, byłbym wdzięczny za informacje :) z pomocą takich urządzeń można zapoczątkować wdrażanie do swoich mieszkań innowacyjnej technologii "inteligentnych domów" bez pomocy specjalistycznych firm (a co za tym idzie- wysokich kosztów) :).

1 4
  • #3 22 Mar 2008 23:19
    deebee4
    Poziom 9  

hmm ciekawy układ, ale myślałem raczej nad modułem, który wmontowywałoby się bezpośrednio w instalację. to znaczy np między przełącznikiem światła w pokoju a żarówką lub ewentualnie zamiast takowego ręcznego przełącznika. chciałbym zautomatyzować jak najbardziej dom =]

1
  • #4 23 Mar 2008 00:25
    Mariusz Ch.
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

deebee4 napisał:
    Interesowało by mnie czy trudne jest zbudowanie dużo prostszej konstrukcji przez laika. tzn chodzi tutaj o moduł sterowania światłem na pilota (zamiast standardowych przełączników). Podobny problem jest ze zbudowaniem "gniazdek na pilota" umożliwiających sterowanie zasilaniem urządzeń do nich podłączonych.

Jeśli ktoś jest laikiem w danej dziedzinie, to zbudowanie czegokolwiek (wymagającego specjalistycznej wiedzy) przerasta jego możliwości.

Z tą innowacyjnością to muszę kolegę zmartwić, taki sterownik mam zamontowany od 10 lat i najlepiej sprawdza się latem i zimą (wtedy jest sucho). W pozostałych porach roku "błogosławi" się spontaniczne załączenie oświetlenia pełną mocą 400W, w czasie błogiego snu.

Pzdr.

p.s. Z tym opisem to lekka przesada, teraz post przypomina reklamę

0
  • #5 23 Mar 2008 00:34
    deebee4
    Poziom 9  

chciałem, aby opis był jak najdokładniejszy :)

swoją drogą, to jaki może być koszt zbudowania przełącznika do światła, sterowanego pilotem? bo jeżeli nie drogo, to byłbym skłonny zafundować sobie w całym domu takie, żeby nie chodzić za każdym razem do przełącznika :P

0