Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 6311 STP 24", jak zapamietac kontrast,glos i ja

10 Sty 2004 12:20 2210 4
  • Poziom 2  
    Witam Serdecznie !!
    Dostalem za darmow TV Elemis 6311 STP 24", telewizor jest 93 roku, ale gra
    pieknie, wczoraj dokladnie go w srodku odkurzylem, usunalem zimny lut i
    odbiornik dziala tylko ma pewne felery ktore chcialbym usunac z Wasza
    pomoca:

1)

1 program TVP dziala okropnie, sa jakies zaklucenia w postacji powyginanych
    linni i jakies zaiarna chodz sygnal jest mocny nawet po wylaczeniu zasilacza
    od anteny "Siatka" zaklucenia nie znikaja a sygnal chodz slaby ma kolory
    (sygnal ok)
    (dalem tez tlumik abonencki ale to tylko pogarsza) inne programy jak TVN,
    POLSAT, TV4, TV PULS, TVP3, TVP2 odbieraja b. pieknie...
    Nie wiem czy to wina anteny, glowicy, czy ustawien dostrojenia do programu,
    podczas automatycznego wyszukiwania programow wszystkie zostaly znalezione
    poprawnie a jedynka zawsze byla taka.. nie dalo sie jej recznie lepiej
    dostroic.

2) Telewizor po usyawieniu Kontrastu, Nasycenia, Jasnosci i poziomu Glosu po
    wylaczeniu przyciskiem ( I ) , a nastepnie wlaczeniu nie zapamietuje tych
    ustawien ! programy sa na swoim miejscu ale poziom glosu skacze mi do polowy
    skali, nasycenie, kontrast i jasnosc tez ma zmienione ustawienia... nie mam
    na razie pilota i nie wiem czy da sie to ustawic czy jest to jakas usterka
    ktora musze usunac ? (jesli tak to jak?)

3) Majac glowe 30 cm od glosnikow slychac w jednym a moze w dwoch lekkie nie
    denerwujace ale buczenie (terkot) myslalem ze to moze jakis kondensator
    filtrujacy zasilanie ale nie wiem ktory, mam sporo kondensatorow w domu
    ktore moglbym podmienic.

Bardzo Prosze o Pomoc
    Konczylem kiedys szkole Radiowo Telewizyjna na Matuszewskiej 28, nie wiele
    juz pamietam bo pracuje jako informatyk ale z checia bym sie nan nowo czegos
    nauczyl a do tego sprawil przyjemnosc Matce bo to dla niej telewizor:)
    Pozdrawiam

ps. moze ktos ma instrukcje obslugi i zchemat w postacji elektronicznej? jesli trzeba moge podeslac zdiecie telewizora mam aparat cyfrowy.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    Piolot oryginalny lub pełny zamiennik będzie niestety potrzebny by w pełni pobawić się tym telewizorem. Zakłocenia na 1 programie prawdopodobnie pochodzą z instalacji antenowej, tu przy tej "usterce" bym się nie czepiał telewizora.
    Opisz, czy burczenie w głośnikch występuje te po podaniu sygnału zewnętrznego np. z tunera sat. na wejście AV.
  • Poziom 14  
    Jeżeli TV posiada klawiaturę lokalną to najpierw ustaw jaskrawość, kontrast, poziom fonii a następnie wciśnij przycisk STORE pojawi się czerwony napis STORE _ _ wciśnij PP i jeszcze raz STORE napis zmieni się na zielono, oznacza to zapamiętanie w/w nastaw.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Nie stety nie posiadam oryginalnego pilota widz nie mam tej funkcji "PP" wlasnie wychodze na miasto moze zdobede podobny uniwersalny pilot jesli nie to pojade na Wolumen. Mam nadzieje ze to nie zapamietywanie ustawien wynika z braku pilota:) dziekuje za odpowiedz
  • Poziom 2  
    Dziekuje za pomoc, telewizor juz dziala, ustawy sie zapamietuja a znieksztalcony sygnal z 1 programu TVP wynika z anteny, gdyz sprawdzalem na 2 w moim mieszkaniu i dziala. Szukam teraz schematu i instrukcji serwisowej abym mogl zestroic lepiej geometrie i ostrosc telewizora, nie bardzo wiem jak wlacza sie tryb serwisowy odbiornika wiedz chyba uzyskam obraz kraty ze sciagnietego z internetu programu Nokia Monitor Test i zuce obraz z komputera z wyjscia TV karty graficznej ATI na odbiornik i tym sposobem zestroje.
    Pozdrawiam[/B]