Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogrzewanie podłogowe kominek piec kondesacyjny i solary

grzepas 17 Mar 2009 22:01 27076 36
    bachus1
    Specjalista - kolektory słoneczne
    Witam.
    Cytat:
    w Polsce nawet z "wężownicą bezpiczeństwa" - kominek z płaszczem wodnym musi być w układzie otwartym.

W Polsce jeszcze tak ale zmiany idą dużymi krokami, widziałem takie Angielskie zabawki; zawór trójdrogowy mieszający z głowicą termostatyczną plus zawór bezpieczeństwa w jednym. Są to zabawki do kotłów na paliwa stałe w układzie zamkniętym a działa to tak: w momencie jak głowica wyczuje temperaturę nastawy zamyka normalny obieg, jednocześnie otwiera dopływ zimnej wody z przyłącza i po przejściu przez kocioł zrzut wody do kanalizy. Można samemu coś takiego z kleić z osobnych elementów.
    DonRomano popełnił
    Cytat:

To nie są silniczki ale głowice termiczne, w środku jest mała grzałeczka, która ogrzewa miedziany mieszek z płynem, który to z kolei po ogrzaniu naciska na iglicę zaworu to tylko tak gwoli ścisłości.
    pozdrawiam.
  • IGE-XAO
    petrulio
    Poziom 2  
    Witam wszystkich!

Czy mogę prosić o pomoc w zaprojektowaniu podłaczenia kotlowni w ktorej źródłem energi bedzie kominek z płaszczem wodnym (który mam juz zakupiony i podpiety tylko do komina) Arysto o mocy 24 kw, nastepnie piec kondensacyjny Vaillant -model jeszcze nie wybrałem oraz 3 solary i zbiornik na 300 litrów .

Przeczytałem juz wiele postów na tym forum które dostarczyły mi mnóstwo wiedzy. Pomimo to widzę że bez pożadnego projektu raczej sie nie obędzie. Jestem dopiero na etapie zakupu calego wyposazenia kotlowni za wyjatkiem kominka wiec jestem otwarty na wszstkie sugestie jak ten system rozplanowac.

Zależy mi na tym żeby paląc w kominku wyłanczał sie piec kondensacyjny a cieplo bylo przekazane do centralnego ogrzewania. Nie wiem czy mozna rowniez zrobic tak zeby kominek zasilal centralne ogrzewanie oraz wodę użtkową? czy to nie bedzie juz zbyt skomplikowane i kosztowne? oczywiscie to wszystko ma jeszcze współgrać z systemem solarów.

Szczególnie liczę na pomoc DonRomano którego wskazówki bardzo sobie cenię gdyż widzę że wszystko co napisał przerobił juz w praktyce.

Aczkolwiek w równej mierze czekam na sugestie wszystkich uzytkoników.

Z góry wielkie dzięki
  • IGE-XAO
    gazownik.pl
    Poziom 12  
    grzepas napisał:
    Grzejniki (2 drabinki + grzejnik w garażu) są podłączone pod ten sam rozdzielacz i pod tę samą pompkę.

Wysyłam kilka zdjęć m.in. te z pechowymi otworami w ramie szyby od kominka.

Proponowałbym zasięgnąć trochę informacji o połaczeniu ocynku z miedzią i skonsultowałbym to z instalatorem, który wykonał te podłączenia.

Pozdrawiam
    bachus1
    Specjalista - kolektory słoneczne
    Witam.
    petrulio napisał:
    Cytat:
    Czy mogę prosić o pomoc w zaprojektowaniu podłaczenia kotlowni w ktorej źródłem energi bedzie kominek z płaszczem wodnym (który mam juz zakupiony i podpiety tylko do komina) Arysto o mocy 24 kw, nastepnie piec kondensacyjny Vaillant -model jeszcze nie wybrałem oraz 3 solary i zbiornik na 300 litrów .

Popatrz na link jest tam parę schematów: Link
    pozdrawiam
    mirakul
    Poziom 2  
    jestem tu nowy - ale ten ostatni schemat wcale nie pokazuje chyba zasilania z kominka i pieca gazowego - albo jest bardzo mocno uproszczony - a mam ten sam problem co wszyscy na tym forum - kominek z wymiennikiem na spalinach, kolektory(tu brak problemu) kociołek gazowy, grzejniki, podłogówka (a do tego rekuperacja :) - co nie stanowi problemu) - i szukam scheatu aby to rozwiazac, a cieplo z kominka wziazc do co i cwu
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze
    Wg mnie nikt Wam tutaj nie da schematu z podpisem uprawnionego projektanta.
    mirakul
    Poziom 2  
    TEGO SIE DOMYSLAM - ALE MNIE INTERESUJE JEDEN WATEK PRZYGOTOWANIA OPROCZ CWU ROWNIEZ DOGRZEWANIA CO - zakup zbiornika w zbiorniku nie przeawia do mnie - firmma Watt wraz z kolektorami ma zasobnik z dwiema wezownicami do CWU i wspomagania CO - i czy przy dobrze wyizolowanym domu - rozwiazanie takie abu ladowac bufor 300l lub 500l na potrzeby CWU i CO ma sens - szczegolnie przy uzywaniu kominka - z zamknieta komora spalania z wymiennikiem na spalinach - mysle o tym zeby w okresie nocy czerpac cieplo z bufora - a w przypadku jego braku dogrzac z Pieca gazowego