Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez Caro 95 + LPG - jak go uruchomić?

butcheer 23 Mar 2008 19:13 1749 4
    butcheer
    Level 2  
    Witam,
    Mam problem z moim poldkiem :cry:
    Wszystko było cacy aż do dziś. Odpaliłem go sobie rano i przejechałem jakiś kilometr. Zatrzymałem sie przekrecam kluczyk żeby go zgasić a tu nic silnik dalej pracuje ale po chwili udało mi sie go wyłączyć. Problem polega na tym że teraz nie idzie go odpalić. Rozrusznik niby kręci ale jakoś tak dziwnie jakby coś przeskakiwało i tyle. Jestem zielony w tym temacie wiec proszę o jakąś rade.
    pozdrawiam

Regulamin, p.11. Proszę poprawić. [MS]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Stanisław 1
    Level 16  
    Przyczyną objawu nie gaśnięcia silnika po wyłączeniu zapłonu może być uszkodzona dioda w alternatorze co za tym idzie zbyt małe ładowanie spowodowało rozładowani akumulatora dlatego rozrusznik nie działa.
    robokop
    Moderator of Cars
    Stanisław 1 wrote:
    Przyczyną objawu nie gaśnięcia silnika po wyłączeniu zapłonu może być uszkodzona dioda w alternatorze co za tym idzie zbyt małe ładowanie spowodowało rozładowani akumulatora dlatego rozrusznik nie działa.

Gdyby to jeszcze prawda była...

Uszkodzenie systemu wtryskowego, charakterystyczne jest to że silnik nie gaśnie po wyłączeniu zapłonu, tylko po kilku chwilach. Pozostaje ci fachowiec, który dojdzie co się stało, możliwe że to moduły zapłonowe, zależy jeszcze jaki masz silnik, było kilka różnych systemów wtryskowych.
    leinadzs
    Level 27  
    Nie napisałeś czy gaźnikowy czy na wtrysku, czy to się dzieje na benzynie czy gazie. Mało danych podałeś
    jakub560
    Level 14  
    witam.objaw uszkodzonej kostki stacyjki.pozdr