Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak "wywalić" klawisz z klawiatury programując ją?

bialas 23 Mar 2008 21:44 657 3
  • #1 23 Mar 2008 21:44
    bialas
    Poziom 9  

Cześć. Mam pytanie: jak "usunąć" klawisz z klawiatury, ale nie w Windowsie, tylko bezpośrednio na klawiaturze? Chodzi mi, żeby po zwarciu przewodów odpowiadających za ten klawisz ni sie nie działo, żeby on się nie włączał.

0 3
  • #2 23 Mar 2008 21:54
    krzychupar
    Poziom 39  

Rozebrać klawiaturę i zakleić taśmą przeźroczystą ścieżki pod klawiszem.

0
  • #3 23 Mar 2008 22:02
    bialas
    Poziom 9  

Tyle że ja działam bezpośrednio na płytce, opiszę dokładniej.
    Chcę zrobić, by po podłączenia do obrotowego pokrętła Multi Jog w prawo ukazał się klawisz -, a w lewo +. Problem jest z tym że Multi Jog posiada 3 wyprowadzenia (jedno wspólne, drugie dla obrotu w prawo, trzecie do obrotu w lewo). Za to z klawiatury do tych dwóch przycisków musiałem wyprowadzić 4 kable. I teraz gdy + podłącze do drugiego wyprowadzenia w jogu, minus do trzeciego to już jest za mną połowa roboty. I tu zaczynają się schody.
    Gdy podłączę tylko jedne z tych dwóch pozostałych wyprowadzeń do klawiatury, do tego pierwszego z joga, działa tylko -. Jeśli wezmę ten drugi który został - tylko plus. Jeśli zewrę te dwa - jest albo 9, lub strzałka w lewo. Dlatego muszę na tamtej klawiaturze odpowiednio zaprogramować układ, aby wyłączyć te dwa klawisze. Tylko nie wiem jak się do tego zabrać, więc piszę tutaj.
    Szczerze mówiąc, może macie inne pomysły jak mogę to zrobić?
    Czekam na wasze odpowiedzi.

0
  • #4 23 Mar 2008 23:42
    movzx
    Poziom 39  

To nie jest takie proste - klawiatura jest matrycą, i to co planujesz ma małe szanse powodzenia w obecnej formie.
    Po pierwsze obawiam się że jog nie podaje impulsów "plus" i "minus" tylko dwa przesunięte względem siebie przebiegi prostokątne - i jakiś układ musi je interpretować.
    Po drugie, musiałbyś nie tyle podawać sygnał na któreś z wyprowadzeń klawiatury tylko zwierać je ze sobą tak jak to robi klawisz.

0