Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop, pomiary niskich częstotliwości

24 Mar 2008 14:00 1512 1
  • Poziom 10  
    Witam,

Rozpoczynam dopiero zabawę z elektroniką i niedawno kupiłem prosty oscyloskop. Konkretnie polski KR-7010. W zasadzie to jeszcze go nawet nie odebrałem, ale nasuwa mi się pewna wątpliwość. Otóż zwykle przy zakupie oscyloskopu patrzy się na górną granice częstotliwości sygnału który możemy mierzyć (KR-7010 ma 15MHz). Z tego co znalazłem to minimalną częstotliwością dla tego oscyloskopu jest 5Hz. Z tego co rozumiem to sondy stosuje się do ograniczenia częstotliwości sygnału, czyli chcemy zmierzyć większą a nasz oscyloskop na to nie pozwala to stosujemy sondę, ale czy jest możliwość odwrotna? Czyli będę chciał zmierzyć małą częstotliwość np. wytwarzaną przez zbudowany przez mnie generator powiedzmy będzie to 1HZ więc czy jest możliwość zbudowania układu który będzie powielał tą częstotliwość co pozwoli znając wszystko parametry na odpowiednie obliczenia. Mam nadzieję, że nic bardzo nie pokręciłem 8-O

Moderowany przez oldboy:

Przeniesiono z działu Warsztat

• AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 38  
    gdy go odbierzesz, poczytaj DTR(instrukcję), pobaw sie nim i dowiesz sie, że na pewno ma możliwość przełączenia wejścia na stałoprądowe, gdzie możesz oglądać przebiegi zmienne (w tym wolnozmienne) na tle napięć stałych. A sondy nie służą do zmniejszania częstotliwości badanego sygnału, tylko do zmniejszenia napięcia, ewentualnie do dopasowania impedancyjnego.