Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodowka gorenje hzs 2861 nie wyłącza sie

arekkwi 24 Mar 2008 14:30 9291 18
  • #1 24 Mar 2008 14:30
    arekkwi
    Poziom 9  

Witam , mam lodówkę GORENJE . Ostatnio lodówka przestała mi sie wyłączać, a jak pracuje to po pewnym czasie bulgocze jak by woda sie gotowała , agregat na dole lodówki jest gorący , ta kratka czarna za lodówką jest letnia (nie znam się na lodówkach więc tak opisuje) ,komora chłodnicza jest chłodna w zamrażalce jest zimno.Proszę o porady.

Dodano po 4 [minuty]:

Chciałbym dodać ,że lodówka była transportowana ostatnio na leżąco i odczekałem 24 h zanim ją włączyłem

W tytule postu należy skrótowo opisać usterkę.
    Regulamin p.11
    Proszę użyć "zmień" i poprawić post.
    [Art]

0 18
  • #2 24 Mar 2008 14:35
    Zbych034
    Poziom 37  

Na początek zmierz termometrem temperatury bo określenie zimno nic nie znaczy.

0
  • #3 24 Mar 2008 14:41
    nares
    Specjalista AGD

arekkwi napisał:
    lodówka była transportowana ostatnio na leżąco i odczekałem 24 h zanim ją włączyłem

Olej w układzie.

0
  • #4 24 Mar 2008 14:41
    djmars1
    Poziom 15  

serwis Ci pomoże jest zapchany filtr albo się zapowietrzyła, po transporcie powinna odstać z 1 godzinę

0
  • #5 24 Mar 2008 14:50
    arekkwi
    Poziom 9  

w lodówce 6* a w zamrażalce -15*

Dodano po 2 [minuty]:

a czy ja sam mogę sprawdzić ten filtr czy musi to zrobić serwisant?

0
  • #6 24 Mar 2008 15:02
    djmars1
    Poziom 15  

widać że temperatura jest normalna, pewnie musi tylko odstać i będzie ok

0
  • #7 24 Mar 2008 16:22
    arekkwi
    Poziom 9  

ale też chyba termostat jest wadliwy bo sprawdzam temp na różnych ustawieniach i temp. też sie nie zmienia a to wyniki dokładniejsze : w lodówce 3* a w zamrażalce -19* (teraz sprawdzałem elektronicznym termometrem) martwi mnie najbardziej te bulgotanie no i to że nie chce sie wyłączyć tylko cały czas pracuje.Gdzie znajduje sie termostat w lodówce?

2
  • #8 24 Mar 2008 16:46
    jasnyjanusz
    Poziom 11  

Kolego to tak zwane bulgotanie jest rzeczą normalną ponieważ po wyłączeniu się lodówki czy zamrażalki następuje proces tzw. wyrównania ciśnienia co za tym idzie słychać bulgotanie następna sprawa termostat jest wtedy uszkodzony kiedy ta lodówka się nie wyłącza .termostat to też nie zabawa ponieważ trzeba znać dokładnie jego typ [jest na nim napisany w gorenje znajduje sie z tyłu za atrapą [jeśli regulacje masz w przedniej górnej krawędzi ]. Wymiana też nie będzie prosta jeśli nie masz odpowiednich narzędzi z taśmą do uszczelnienia ,silikonem,itd. to daj sobie spokój i niech to zrobi fachowiec POZDRAWIAM

0
  • #9 24 Mar 2008 17:19
    arekkwi
    Poziom 9  

a czy agregat mi sie nie przegrzeje jak tak non stop chodzi?
    A te bulgotanie to tak jakby właśnie z agregata .Pojawia sie dopiero po pewnym czasie od podłączenia lodówki do sieci elektrycznej.

1
  • #10 24 Mar 2008 18:37
    skryn
    Admin grupy AGD

Przeniosłem z AGD.

1
  • #11 24 Mar 2008 21:58
    djmars1
    Poziom 15  

a bólgotanie to jak jest za dużo freonu, najlepiej jakby ją wyłaczyć na kilka godzin,a termostat tam gdzie ustawia sie temperature, proszę zrobić test czy termostat działa przekręcić go do minimum powinna się wyłączyć, ale widzę że temperatura się normuje to powinna się sama wyłaczyc.

0
  • #12 24 Mar 2008 22:09
    arekkwi
    Poziom 9  

Nie termostat wogule nie reaguje , nastawiłem go na max czyli 7 i po 2 h chciałem zmniejszyć i nic mogę tylko wyłączyć obieg czyli na 0 i muszę ją wtedy odmrozić a jak nie dawno mierzyłem temp to :lodówka 3* a zamrażalka -25* . To chyba nie jest normalne?

0
  • #13 24 Mar 2008 22:35
    Zbych034
    Poziom 37  

Prawdopodobnie termostat do wymiany.

0
  • #14 24 Mar 2008 22:43
    arekkwi
    Poziom 9  

A czy wymiana termostatu to jakaś filozofia?:|javascript:emoticon(':|')
    Neutral

1
  • #15 25 Mar 2008 08:45
    djmars1
    Poziom 15  

ale jak przekręcasz termostat do zera to się wyłącza lodówka???

0
  • #16 25 Mar 2008 08:55
    Zbych034
    Poziom 37  

Wymiana termostatu nie jest skomplikowana ale dla niektórych ustalenie kierunku wkręcania wkrętów to już problem :D

0
  • #17 25 Mar 2008 12:59
    arekkwi
    Poziom 9  

Tak jak ustawie na 0 to sie wyłącza i po 2 godzinach zaskakuje (wcześniej nie włączała się) albo sama sie wyłącza i jak sie odmrozi to zaskakuje :cry:

0
  • #18 17 Mar 2010 21:25
    cypis86
    Poziom 2  

Witam, mam podobny problem z lodówką gorenje typ:hzs 2861 model:k28 otlb Agregat czyli sprężarka caly czas chodzi strasznie jest gorąca natomiast skraplacz czyli ta chlodniczka czarna za lodówką jest ciepla tylko na jej jej początku. Mam pytanie czy ten skraplacz nie powinien być caly cieply a agregat nie gorący tylko też cieply jeśli dziala caly czas. Proszę o wasze opinie i dodam, że klawiatura nie pisze mi litery l

2
  • #19 18 Mar 2010 12:09
    cypis86
    Poziom 2  

Dziękuję za zainteresowanie tematem.
    eldom napisał:

Cytat:
    Jeśli sprężarka (lodówka) jest na R600a (jest na tabliczze i na sprężarce) to raczej śmietnik.

Ta sprężarka jest na czynnik R 134a
    Cytat:
    Wyłącznik ustaw 15 na 15 lub 30 na 15. !5 minut działa 15 nie działa. Może się przedmucha

Masz na myśli ten wyłącznik czasowy, który miałbym zamienić z termostatem? U mnie termostat jest w środku lodówki, wyskalowany jest od 0-7 zero to stop. Na tej skrzynce co termostat i światełko mam też taki przełącznik 0/1, służy on do załączenia funkcji szybkie zamrażanie czy jestem w błędzie ? Nie posiadam do tej lodówki instrukcji, a żadnego pdf-a na necie nie mogę ściągnąć.
    Ponawiam pytanie czy ten skraplacz nie powinien być cały ciepły na całej swojej powierzchni? Nie świadczy to czasami o zatkaniu układu?
    arekkwi napisał:
    Cytat:
    a czy agregat mi się nie przegrzeje jak tak non stop chodzi?

Jak pochodzi z godzinę to jest strasznie gorący, nie ma obawy że go spale?
    Chciałbym zapytać też o ten filtr, jak mogę go zlokalizować, a jeśli byłby dobry to w jaki sposób można odpowietrzyć układ, przede wszystkim czy da to rade zrobić w domu bez wylutowywania jakiegoś elementu?
    Jeśli w lodówce jest już zimno a w zamrażarce pojawia się nalot szronu, i zmniejsze na termostacie z 7 na 2 to sprężarka powinna się przecież wyłączyć mam racje? Proszę o odp. Pozdrawiam

1