Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena 60 (taka jak do cyfry) i zez Hot + Astra

24 Mar 2008 18:57 4525 8
  • Poziom 10  
    witam, mam antenę taka jak do cyfry+ tuner opticum 4100c i próbuje ustawić zeza. Główny konwerter jest ustawiony na Hota. Nie mogę ustawić Astry. czy to w ogóle jest wykonalne? Proszę o podpowiedź w jakiej odległości powinien być drugi konwerter(astra)? Wiem, że patrząc z za czaszy powinien być po prawej stronie. próbowałem ustawic sprawdzajac poziom sygnału na tunku, ale po uzyskaniu 90 procent poziomu i 75 jakości wyłapał 81 transponderów z czego dobry sygnał mają transpondery:
    1,4,25,29,31,66,67,69,70,75,76,78,79,80,81
    i takie kanały:
    9live, ANN arab, BVN, CS film/XX, CS Link TV, CT1, CT2, CT24, CT sport, DSF, Euro 1080HD, Euronews, Caspionet, Filmbox, First musical, HBO, HSE24, Inter + ukr, Kabel eins, L1mburg, RTL, Sat1, Super RTL, RTL 2, VOX, n-tv, Das vierte, viva, Comedy central, MTV (po niemiecku), LTV2, N24, NoeTV, Nova Cinema, OBE tv, Ocko TV, Oroep, Pro TV/Inter, Pro Sieben, Public TV, RNN 7, Tele 5, TV Noord, Spektrum.
    Jeżeli ktoś może mi podpowiedzieć czy mogę ustawić tego zeza i w jakiej odległości ustawić drugi konwerter od głównego to z góry dziękuję.
    MC
    PS. w załączniku zdjęcie jak moja prowizorka wygląda teraz
  • Poziom 11  
    za mala antena , min 80 pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    JaMarcin napisał:
    zdjęcie jak moja prowizorka wygląda teraz

Konwertery bliżej siebie,powinny się prawie stykać i będzie OK.
  • Poziom 43  
    Dać się da. Mimo wszystko talerz mały. Powinien być 80cm.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Na tym zezie będzie trudno.Do tych anten są inne zezy
    ktore inaczej się montuje.Konwentery muszą być bardzo blisko siebie i ustawione prawie rownolegle. Szukaj zeza do anteny C+ a wszystko będzie OK.
  • Poziom 39  
    Mam N-kę , oryginalny dziurkowany talerz , uchwyt , drugi konwerter i diseq .
    Odbieram Hotbirda i Astrę , jednak ustawianie tego sprzętu tak , by można było odbierać kanały HD z obu satelitów to żmudna praca . Mi zajęło to kilka godzin (na raty to ustawiałem) . Przy dużym zachmurzeniu , deszczu itp. Astra zanika , a Hotbird się przycina na kanałach HD .
  • Poziom 10  
    Prawie mi się udało, znalazł mi 350 kanałów, tylko na niektórych transponderach pomimo dobrego sygnału jakość strasznie skacze (od 20 do 70%). a uchwyt do tego zeza mam ze swojej starej anteny 90-tki. Niestety budowlańcy zdejmując ją przy przebudowie pogięli czaszę i nie udało mi się już nic z niej zrobić. Dlatego wyciągnąłem starą ale jarą (pocyfrówkę). Już coś chodzi a jeszcze spróbuję jeszcze przystosować ten uchwyt.
    dzięki za wszelkie rady
    pozdro
    MC