Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AVSF109 - jaki to kod błędu?

24 Mar 2008 19:36 3672 7
  • Poziom 10  
    Witam jestem posiadaczem pralki jak w tytule. Pare dni temu uległa awarii; lampki się palą ale nic się nie da zrobić. Oddałem ją do diagnozy i koleś powiedział że jest to moduł. Chciałem się zapytać czy da się go jakoś naprawić czy konieczna jest wymiana. Koleś powiedział żę takie coś kosztuje 500zł więc troszke sporo. Czy może ktoś orientuje się gdzie moge dostać taniej tą część o ile wogóle jest taka opcja, a może wystarczy coś tam przelutować. Prosze o pomoc pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Witam można kupić taniej taki moduł np. POLKOP lub robot serwis ale jak podasz co pralka pokazuje lub jakie kontrolki mrugają to będzie można ci bardziej pomóc , zrób zdjęcie tego modułu to może taki będę miał na składzie
  • Poziom 10  
    Witam świecą wszystkie kontrolki po włożeniu wtyczki i nic się nie da zrobić. Na wyświetlaczu pojawiają sie tak jakby 4444 tylko nie pełne. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam,
    pozwolę sobie odświeżyć wątek.

Otóż podobny problem dotknął ostatnio mojej pralki: po włączeniu do prądu zaczyna pulsacyjne pobierać wodę świecąc do tego praktycznie wszystkimi znakami na wyświetlaczu.
    Oczywistym jest, że powinienem zacząć od organoleptycznych oględzin części elektronicznych - na co jednak szczególnie zwrócić uwagę?

Może ktoś miał podobny problemy z tą pralką i ma jakieś doświadczenie w temacie?
  • Poziom 10  
    Witam, powiem Ci szczerze kolego że u mnie padł sterownik. Pralka do dziś stoi na działce nie naprawiona. Fachura powiedział że się nie opłaca tego robić bo na sam sterownik nie dostane gwarancji , a jak się spali to nikt mi kaski nie odda. Jak będziesz zmieniał pralkę nie polecam ładowanych od góry, a przynajmniej firmy Maste...... Ja taką nabyłem i nie jestem zadowolony. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    O - o tym aspekcie (brak gwarancji na sterownik) nie pomyślałem...
    Zobaczymy ile mi krzykną w sklepie za nowy sterownik... może alternatywą będzie kupno używanej pralki na Alle... w tej samej cenie...?
  • Poziom 10  
    No decyzja należy do Ciebie. Używka to zawsze jakaś alternatywa, nikt Ci nie da gwarancji że jutro nie wymięknie. Możesz też podmienić sterownik z używki ale to też nie daje żadnej gwarancji. Pozdrawiam.