Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wpływ ukruszeń na działanie procesora

Dante Navaro 24 Mar 2008 21:38 970 4
    Dante Navaro
    Level 10  
    Witam panów. Mam problem. Otóż, nie ma co ukrywać, spieprzyłem komputer mojej ciotce :/ Ale chciałem dobrze. Gdy się go odpala działają diody, chodzą wentylatorki, kręcą się dyski itp. Wykluczam awarię zasilacza oraz płyty głównej. Bateryjka biosa poszła w odstawkę i nie zmienia to problemu, po wciśnięciu przycisku rozruchowego komputer rozkręca sie w środku ale obraz pozostaje czarny. Najgorsze jest to że problem nastąpił po tym jak zachciało mi się wymontować radiator i przesmarować procesor nową pastą bo się dość mocno grzał i mulił. Problem w tym że po przesmarowaniu pasty i złożeniu, pojawił sie opisany wyżej problem. Sprawdziłem procesor, ma wszystkie nóżki i wygląda dobrze z jednym małym wyjątkiem. Od wierzchu w miejscu styku jedna ze ścianek tego prostokącika kontaktowego jest lekko nadkruszona. Czy to może być przyczyna problemu? Załączam zdjęcie procesorka, wygląda tak samo jak ten :

http://www.aukcjoner.net/gallery/239145-AMD-A...az-z-chlodzeniem-Pentagram-QVC-100-Cu.html#I1

Jest to AMD Athlon XP 2000+, wcześniej nie było z nim problemów mimo grzania o którym mówię. Bardzo proszę o napisanie, czy takie ukruszenie wpływa na działanie procesora. Ponadto zaznaczam że komputer nie wydaje żadnych dźwięków. Z góry bardzo dziękuję i proszę o nie usuwanie tematu.
    diodi1
    Level 24  
    Witam. Załącz zdjęcie tego procka a nie jakiegoś podobnego to może ktoś ci pomoże bo jak na razie nie wiadomo co i jak się ukruszyło. Pozdrawiam
    Dante Navaro
    Level 10  
    Przepraszam. Już wiem dokładnie. Ukruszyła się ścianka rdzenia na szerokość 0.25mm i długość około 10mm.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na 99% procesor jest uszkodzony (ukruszyło się coś więcej niż kawałek "obudowy").
    To co wystaje to jądro procesora.

Na 100% sprawę wyjaśni podstawienie innego na 100% sprawnego procesora.
    Dante Navaro
    Level 10  
    Dziękuję za tak szybka i fachową pomoc i pozdrawiam. Temat do zamknięcia.