Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wieża Kenwood MS-E5 Laser SF-P100 po wymianie nie działa

24 Mar 2008 22:01 1614 8
  • Poziom 11  
    Witam
    Wymieniłem, rozlutowałem zworkę (zaczął świecić laser) i dalej nie działa, na starym brak dwóch elementów w porównaniu do nowego, nie kręciłem prkiem, co jeszcze mogę ?? A płyta się kręci z nowym laserem, ze starym tylko próbuje.
    HHEELLPP!!

W tytule postu należy podać markę oraz model urządzenia o którym mowa.
    Regulamin p.11
    Proszę użyć "zmień" i poprawić tytuł postu.
    Przeniosłem z: "Audio"
    [Art]
  • PCBway
  • Poziom 30  
    A nikt wczesniej nie regulował prkami na pcb? Soczewka pracyje góra dół?
  • PCBway
  • Poziom 26  
    Ten , jak i inne lasery mają fabrycznie ustawioną ogniskową , jakiekolwiek regulacje powodują automatyczną utratę gwarancji.
  • Poziom 11  
    Laser wymieniony bez regulacji , jeszcze raz: stary laser próbkuje i nie kręci płytą, nowy laser (zdjęta zwora) próbkuje i kręci płytą na maxa, oba świecą, w nowym są dwa elementy, których niema w starym, może wywalić te dwa??
  • Poziom 25  
    Na twoim miejscu zwróciłbym ten laser i poszukał z innego źrodła
  • Poziom 30  
    Nie wiem skąd kolega STUDIOP ma informacje o kręceniu w nowym laserze peerką do regulacji na nim pod czas uruchomienia?

Ten potencjometr ustala prąd diody i ta wartość jest ustawiana fabrycznie.

Nigdy w swojej wieloletniej praktyce w żadnej serwisówce , czy w ulotce dołączonej do nowego lasera nie spotkałem się z uwagą , żeby ustalać prąd diody lasera! Co tego nie wyklucza ale jest malo prawdopodobne.

Może być tak że Twój laser to nie ten lub że jest z nim coś nie w porządku albo masz uszkodzoną elektronikę.
  • Poziom 11  
    Napisałem, że nie kręciłem, żeby już nikt się oto nie pytał, stary ledwo działa, po założeniu nowego kręci na max płytą!! wygląd identyczny oznakowanie identyczne , różnica dwa element na taśmie do uzwojenia lasera. elektronika działa poprawnie ze starym laserem (mimo że laser nie działa poprawnie).
  • Poziom 30  
    Proponuje oscyloskop i regulacje tzw. oka.
  • Poziom 11  
    Nie ma związku, laser ustawiony jest fabrycznie, zachowuje się jakby znalazł płytę choć jej brak!