Witam. Co sądzicie o tych kolumnach?? Kupiłem je przez Allegro (ale jeszcze nie mam ich w domciu) za 430zł w bdb. stanie. Ich parametry: pasmo przenoszenia 35-20000Hz, 88db 90W 4-8ohm. Będe je miał podłączone do Unitry AT9100 i komputera (w domciu mam porządne hifi a do kompa nic lepszego mi nie jest potrzebne).
każda kolumna gra inaczej i każdy ten dżwięk inaczej odbiera - to pytanie raczej nie ma sensu gdyż reakcja na dżwięk z takiej kolumny zależy od subiektywnych doznań słuchacza...a tak nawiasem to THD raczej ani wymogów audiofilskich się po nich nie spodziewaj co nie oznacza że nie grają przystępnie pozdrawiam
P.S. Do takiej unitry lepiej kupić chyba zwykłe głośniki samochodowe,,,wiesz jeśli chcesz posłuchać dobrej muzyki to sam sobie zbuduj wzmacniacz za parę złotych na układach TDA - od razu poczujesz różnicę i dżwiękową i budżetową (wydzielana moc)
Oj no niewiem czy masz racje.Poczytaj ogólną opinię o starym sprzęcie a może zweryfikujesz swój pogląd .Stary sprzęt jest bardzo dobry a różnica między dzisiejszym tda jest tak mała że wogule nie należy jej brac pod uwage.Apropo jak lubisz głośniki samochodowe to sobie podłącz pod swój zestaw - zagra tak jak lubisz - żaruje.Pozdro!.
Zgodzę się z tym że jest bardzo dobry ale trzeba zaznaczyć że tylko ten "z górnej półki" który raczej był kupowany przez melomanów,audiofilów itd.. Sprzęt powszechny raczej dość odbiegał od parametrów zamieszczonych w specyfikacji technicznej (badania przeprowadzono na politechnice wrocławskiej w latach 80-tych)...co do praktyki to zazwyczaj przynoszą mi do naprawy unitry w których wysychają kondensatory - sprzet się niemiłosiernie grzeje i nie potrafi wydolić prądowo.... takie ocenianie nie ma chyba w ogóle sensu ...unitra jest jedna w swoim rodzaju, technics,herman i inne również i zależy wyłącznie od subiektywnych upodobań jak ju.ż powiedziałem wcześniej o kolumnach...jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma
P.S. Do takiej unitry lepiej kupić chyba zwykłe głośniki samochodowe,,,wiesz jeśli chcesz posłuchać dobrej muzyki to sam sobie zbuduj wzmacniacz za parę złotych na układach TDA - od razu poczujesz różnicę i dżwiękową i budżetową (wydzielana moc)
CO za brednie! Czym Ci nie pasuje dźwięk starego poczciwego "dziadka" AT - lepiej gra nie tylko na papierze ale i w realnym świecie od Toski czy innego badziewia japońskiego (chodź toska nie należy do japońców ), nie wszędzie liczy się MOC, bo AT ma wystarczająco mocy [2x 27W @ 8R przy THD=0,7%) aby Tobie udowodnić że jesteś w błedzie. A z tym budowaniem na TDA to uważaj bo teraz to niektóre kotstki wybuchają podczas grania, a po drugie AT to nie sam wzmacniacz lecz amplituner i jeśli kolega ma przestrojony tuner to i radia posłucha!. Co do wysychania kondensatorów to i w badziewiu za 10k zł też kiedyś wychną! A Polskie Elwy ze spokojem na 10 latek starczały nie tak jak dzisiejsze chińskie wyroby (mowa o powszechnie spotykanych w sklepach). To że sprzęt się grzeje to jest wiele przyczyn, począwszy od katowania go za niską rezystancją wyjścia, po kończywszy na złym sparowaniu tranzystorów końcowych (nie równe wzmocnienie). Co oznacza nie wydala prądowo? fabryka projektowała zasilacze do jednego obciążenia i z reguły ono ze spokojem starczało do wymaganych parametrów, jeśli nie wyrabia prądowo to jest sytacja którą napisałem wyżej - nie ma innego wyjścia. Wcale nie bronię Polskich wyrobów tylko jak widzę że ktoś tak bez dokładnej przyczyny pisze że niby zasilacze są za słabe w Polakach (zawsze miały zapas mocy zauważ, do wzmacniacza 2x30W dawali trafko 120W) to weźmy takiego Technicsa który ma zasilacz dobrany na styk bez zapasu i kto co ma do powiedzenia wtedy?.
technics to już inna technologia procesu przetwarzania sygnału...mówiąc o mocy chodziło mi o prąd pobierany z 230V - P=230*I .... jeśli chodzi o konstrukcje zasilaczy do wzmacniaczy starej konstrukcji odsyłam do literatury i praktyki a TDA raczej nie wybucha chyba ze go pod 230V podłączysz...dziwne spostrzeżenie....ja nie chcę sie z nikim sprzeczać ale kolega chciał sobie zrobic wzmacniacz do kompa aby nie grać z pierdzibąków więc chyba taka dyskusja nie ma sensu... każdy ma prawo wyrazić swoją opinię na tym polega forum
witam
To bardzo miłe, że tak bronicie polski sprzęt.Co do tych sonat to w testach zdobyły całkiem niezłe noty(kolumny polecałbym początkującym juniorom audiofilom) Natomiast do naszych kochanych WS ów i AT tylko ALTUSY (nie wiem czy wiecie ale te kolumny produkują od 27 lat!!! i nadal produkują co wy na to)
hmm, a czemu twierdzisz że tylko altusy? fakt mają dużą efektywność ale przecież jak samemu zrobię odpowiednio to też będzie mieć dużą efektywność + niższe zejście, więc?
witam
To fakt altusy mogłyby schodzić trochę niżej ale głównie chodzi o tą efektywność. Dla WS-ów AT i PW których max moc wynosiła jedyne 35W te altusy to prawdziwe wybawienie.Poza tym podoba mi się ich brzmienie.(audiofilem nie byłem nie jestem i nie będe i wszelkie komentarze audiofilskie co do altusów będą nie na miejscu)Można również samemu zrobić czemu nie! A może zaproponowałbyś co zrobić żeby altusy schodziły chociaż troszeczke niżej.
pozdrawiam
Co wy możecie wiedzieć o wzmacniaczach chyba niesłyszeliście dźwięku z "Fishera" NDS to jest dopiero dźwiek. A propo to istnieje technics 100W
i wy myślicie że wiecie wszystko o wzmacniaczach
Edziooo aleś ty naukowiec .Słyszałeś jeden wzmacniacz w życiu jakiegoś fishera i świecisz jaki to on boski.Dla twojej wiadomości słyszałem tyle wzmacniaczy tej firmy że od liczenia byś 10 razy zasną(fisher jest robiony na STK).Co do technicsa o tej twojej mocy 100W są....ale napewno nie są to wzmaki za nawet 1500zł które można kupić w sklepie.
To może inaczej.Zamiast beblać "i wy myślicie że wiecie wszystko o wzmacniaczach " napisz co TY wiesz o wzmacniaczach....zrobi się śmiesznie
Pracowałem kiedyś w Tonsilu i słuchałem już niejednej kolumny tej firmy,
a także wielu innych firm.Czy Ci się podoba sonata, to żecz twojego gustu, ale jak do kompa to moim zdaniem spokojnie starczy.
Mówiąc o wzmacniaczach, posiadam GRUNDIG A5000 i zasilam stare Tonsilowskie ZG 40C/6 i gra prześlicznie.
ha! a ja mam wzmacniacz firmy dynamic speaker DA 4140 (czyli unitra na export) sam wzmacniacz jest zmodyfikowany o opóźnione załączanie kolumn i wyświetlacz stereo mocy wyjściowej na diodach led-do tego kolumny ZgC-50-8-44 i wszyscy co do mnie przychodzą dziwią się że mój stary sprzęcik tak pięknie gra podczas gdy ich "techniksy" i "soniaki" ledwie chrypią na połowie mocy i niech mi ktoś wmówi że "budżetówki" technicsa i sony lepiej grają od naszej starej poczciwej unitry...