Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka AEG Favorit 665i niezadowalający efekt zmywania

zbad 24 Mar 2008 23:00 3612 4
    zbad
    Level 10  
    Witam wszystkich specjalistów i amatorów. (Jeszcze raz, bo poprzedni mój post został usunięty za brak dużych liter w zdaniu. Ciekawe czy teraz znajdą jakieś błędy ortograficzne.)
    Mam problem z moją zmywarką i proszę o pomoc. Zmywarka w zasadzie myje i suszy dobrze ale jednak po wyjęciu naczyń są na nich dziwne ślady. Widać je szczególnie na materiałach chromowanych (łyżki,garnki) i tylko wtedy gdy się na nie chuchnie. Plamki te przypominają krople wody i dają się rozmazać. Wyglądają jakby były tłuste. Powtarzam, widać je tylko jak się chuchnie. Na pewno powstają w fazie płukania lub suszenia, bo naczynia są umyte. Experymentowałem juz z rożnymi kostkami , proszkami, i z różnym nastawianiem dozowania nabłyszczacza. Wymieniłem nawet pojemnik nabłyszczacza, bo był nieszczelny. Czytałem na forum, że można jakoś ustawiać twardość wody ale nie wiem jak. Może ktoś mi wytłumaczy co się dzieje między płukaniem a suszeniem. Czy płukanie odbywa się na zimno czy na ciepło. Wiem ,że w zmywarkach gastronomicznych jest extra bojler do płukania gorącą wodą. Jeśli ktoś chciałby mi pomóc to dzięki z góry. Od moderatorów nie oczekuję żadnej pomocy.
    zbad
    Brauniack
    Level 27  
    Zastosuj jeszcze preparat do mycia automatycznego zmywarki. Wkłada się go i uruchamia program mycia. To możesz dostać np. w hipermarketach.
    zbad
    Level 10  
    Halo, dzieki za wasze podpowiedzi. Sol oczywiscie jest wsypana. Nie wiem czy ilosc soli w zbiorniku ma jakies znaczenie. Bylo troche malo wiec dosypalem wiecej. Co do preparatu do czyszczenia to nie wiem o jakim piszesz. Wiem, ze istnieje preparat do odkalkowywania ale moja zmywarka nie jest zakamieniona ani brudna w srodku.
    Chcialbym sie ewentualnie jeszcze dowiedziec jak ustawia sie dozowanie soli w tej maszynie.
    Dzieki
    zbad
    User removed account
    User removed account