Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką lodówkę kupić?

kazus 25 Lis 2008 21:35 49752 57
    ARTUR_STANCZUK
    Poziom 19  
    Mam do sprzedania MINSKA 16A, stan igła. Mrozi, chłodzi... wszystko robi. ;) Stare sprzety sa nie do zajechania, nowe to masówa (czytaj: jednorazowe). Wg mnie nie ma reguły co za firma.
    Bereseki
    Poziom 10  
    Witaj, posiadam juz 6 lat lodówkę,liebherr i bardzo jestem z niej zadowolony.
    waszadi
    Poziom 10  
    Ja posiadam 2 agregatowego Liebherra od 6 lat i ostatnio padł mi termostad od chlodziarki. Serwisant wziął za naprawę z roczną gwarancją 140 zł. Bardzo chwalił bezawaryjność tych lodówek, szczególnie z linii comfort i premium, twierdząc, iż są jednymi z najmniej awaryjnych na rynku. A jeśli już coś się zdarzy, to zazwyczaj termostad i naprawa nie jest zbyt kłopotliwa ani kosztowna. Brak w nich, podobno, elektroniki, która jeśli już zawiedzie, to kosztuje...
    adam_zg
    Poziom 13  
    Witam!
    Czytam wasze opinie i muszę dorzucić coś od siebie. Po pierwsze żaden producent nie podaje do publicznej wiadomośći awaryjności swoich sprzętów więc opinie, że ja mam taką i sie nie zepsuła są są mało miarodajne. Dodatkowo użytkownicy tanich sprzętów jak Beko, Indesit nieskie modele itp itd, to są bardzo często ludzie nie posiadający dostępu do netu którzy nie mogą się tutaj wypowiedzieć dlatego tak mało jest tutaj opini posiadaczy Beko czy Amici. Opinie serwisantów też nie są do końca miarodajne bo oni widzą tylko uszkodzone sprzęty a nie wiedzą ile danego modelu się w polsce sprzedało. Rozpiętość pomiedzy modelami niktórych producentów jest bardzo dużą i np. tani model Mastercooka za 999 nijak się ma do modelu za 1599 który ma praktycznie tą samą nazwe i miejsce produkcji czyli Wrocław a reszta jest zupełnie inna. Więc generalnie sprawa nie jest taka prosta, że można powiedzieć : ta marka jest super a ta to gówno i do niczego się nie nadaje. Zawsze jest zależności pomiędzy wydatkiem kasy a jakością sprzętu który dostajesz. Nie spodziewaj się że w lodówce obojętnie jakiego producenta o wysokości 170 cm dostaniesz markowy agregat i inne podzespoły. Jak masz do wydania 1300zł to nie ma co myślec o Boschu czy libherr bo nie starczy kasy i trzeba wybierac pomiędzy Amica, Indesitem, Whirpoolem, Mastercookiem. Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy: pojemnośc chłodziarki i zamrażarki w stosunku do wysokości, klasa klimatyczna, zdolność zamrażania, klasa energetyczna, i dodatkowe wyposażenie takie jak komora na mięcho czy komora na warzywa, kostkarka itp itd. Wiadomo im więcej kasy tym bardziej można marudzić i wybrzydzać. W polsce rynek jest strasznie poszatkowany nie ma zdecydowanego lidera sprzedaży jeżeli chodzi o lodówki i też dlatego jest bardzo dużo różnych i często sprzecznych opinii.
    P.S. A czynnik chłodzący to chyba wszyscy dają już R600a więc to jakaś fikacja że niektórzy producenci mają inny (ale jeszcze to sprawdzę).
    welur14
    Poziom 11  
    Witam
    Od 10 lat posiadam lodówke Indesit
    Na razie chodzi be zarzutów.
    Jednak skłaniałbym się do kupna Whirlpoola ponieważ produkowana jest w polsce w zakładach polara.
    Najlepiej żeby była No Frost.A jak długo będzie działała w czasach w których nie liczy się jakość tylko ilośc to kwestia szczęścia.
    Pozdrawiam.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    e55
    Poziom 13  
    Pamiętaj taras nie kupujesz lodówki na wieki. 5 lat i lodówka na złom. Obojętnie jakiej firmy.
    zwykły człek
    Poziom 20  
    Całkowicie zgadzam się z adamem_zg. Wiem też jedno; na pewno nie Amica (lodówki i pralki), bo to największy gniot.
    sebastiango
    Poziom 10  
    Witam
    Jaką lodówkę wybrać:
    1 Ariston Combi Quadrio 4D AAX/HA (najbardziej przypadła nam do gustu)
    2 Wirlpool WBS4345A+NFX
    3 Bosch KGN39VI30
    4 Bosch KGE39AL40
    5 Bosch KGE39AI40
    6 Bosch KGN39H96
    Jasny35
    Poziom 9  
    Ja mam , miałem :( lodówkę Bosh KGN 36A równo 3 lata i się zepsuła.. zal tylko wydanych 2000 zł Nie polecam...
    bodzior
    Poziom 16  
    Z boscha NoFrosty faktycznie nieudane (często zamarza odpływ z parownika zamrażarki i drobne usterki elektroniki)
    Ale za najgorszy "kibel" na rynku uważam Beco, rozszczelnienia parownika chłodziarki i awarie spężarek są na porządku dziennym.
    Póżniej ariston, indesit, elektrolux (tylko nofrost), amika itd..
    Ogólnie trzeba mieć szczęście do zakupu to może z 5lat pochodzi :D
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    bodzior
    Poziom 16  
    30 to nie koniecznie, ale niektóre sprzęty psują się już po 2 latach i to tak że nie opłaca albo nie da się naprawić. Czyli do pierwszego zepsucia i na złom :|
    sobieski11
    Poziom 2  
    w takim razie jaką lodówkę warto kupić? podstawowym kryterium powinna być wysokość od 170 do 185 cm, pojemność zamrażalnika 90 l lub więcej i koniecznie w kolorze inox lub stali nierdzewnej jak kto woli. Nie wiem czy są jakieś modele w których zarówno drzwi jak i bok lodówki jest w tym samym kolorze bo zazwyczaj jest tak że boki mają jednak inny odcień lub nawet kolor. Dobrze by było gdyby drzwi nie miały odstających klamek, tylko uchwyty zabudowane w drzwiach. Co do ceny to od 1000 do około 1500 zł no chyba że naprawdę warto dopłacić do powiedzmy 1700 zł. Oczywiście kluczową sprawą jest bezawaryjność albo chociażby niskie koszty serwisowania o ile w dzisiejszych lodówkach jest jeszcze coś co da się naprawić poniżej kosztów nowej lodówki. Do tej pory zastanawiam się nad wymienionymi poniżej modelami:
    polar: Link
    whirpool: Link
    indesit: Link
    Siemens Link

Z góry dziękuję za odpowiedź i chęć pomocy.
    Jasny35
    Poziom 9  
    Ostatni chwalą Samsungi, ale fachowcem nie jestem...
    patryk260983
    Poziom 18  
    Jak no frost to wybierz coś z LG lub Samsung. Ale ostatnio w sprzedaży króluje Samsung. LG pomału wycofuje stare modele sprzed kilku lat. Sam wybrałem Samsunga model RL56gegih. Kupiłem za 1600zł, dostałem rabat za przedłużenie gwarancji do 5 lat.
    sobieski11
    Poziom 2  
    nad tym samsungiem też się zastanawiałem bo czytałem gdzieś dobre recenzję tego modelu tylko sam nie miałem ani nikt z moich znajomych nie ma ani nie miał nigdy lodówki z systemem no frost a wśród użytkowników można znaleźć głosy że takie lodówki mocno wysuszają produkty i trzeba trzymać np. wędlinę w specjalnych pojemnikach żeby nie obsychała więc jeżeli rzeczywiście tak jest to raczej nie widzę sensu zakupu takiej lodówki bo jak do tej pory przechowuje żywność w folii w jakiej dostaje ją w sklepie. Ale oczywiście nie wiem ile w tym prawdy.
    my41s
    Poziom 33  
    sobieski11 napisał:
    takie lodówki mocno wysuszają produkty i trzeba trzymać np. wędlinę w specjalnych pojemnikach

Przydałoby się, no bo koniec końców jednak obsusza.
    sobieski11 napisał:
    jnie widzę sensu zakupu takiej lodówki bo jak do tej pory przechowuje żywność w folii w jakiej dostaje ją w sklepie

Jak zapakujesz dobrze i nie będzie porozwrywana, to czemu nie przechowywać w folii, którą dostaje się w sklepie? Ja sam wybrałem normalną, ale teraz nie wiem czy nie kupiłbym no frosta (z tym, źe ja mam pod zabudowę, a te (które mnie interesowały) strasznie drogie widzialem - cena >3100zł, chociaż jak pomyślę o cenie zwykłej to niewiele musiałbym dołożyć - ale teraz to już nic nie zmienię).
    sobieski11 napisał:
    Ale oczywiście nie wiem ile w tym prawdy.

Ziarno prawdy w tym jest.
    krzysiek_nba
    Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Nie chce tworzyć nowego tematu, więc podepnę się pod ten. Mianowicie ostatnio znów uległa uszkodzeniu moja lodówka, kiedyś miałem ten problem, został on opisany w tym wątku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9807075&highlight=#9807075 Wczoraj problem powrócił +strasznie gorący agregat. Doszedłem do wniosku, ze nie ma sensu tego naprawiać, ponieważ fachowiec, który naprawiał mi ją poprzednio powiedział, ze pochodzi max rok. Więc zaczynam się rozglądać za nową lodówką w cenie ok 1000zł. Z opinii na forum widziałem, że polecane są firmy electrolux, siemens, bosch, lg, samsung. Jednak cenowo pewnie nie będę sobie mógł na nie pozwolić, więc mam pytanie czy polecacie jakieś w miarę bezawaryjne modele w rozsądnej cenie, które nie zepsują się jak mój indesit po niecałych 3 latach :|
    leszelka
    Poziom 16  
    Chciałbym się zapytać fachowców czy jakaś firma daje obecnie 5 lat gwarancji fabrycznej na lodówki (bez dopłat)?
    Chodzi o sprzęt popularny (do 1500 zł), a nie jakiś górnopółkowy.
    W obecnych czasach to wydłużona gwarancja wydaje mi się być najważniejszym czynnikiem przy zakupie.
    discoket
    Poziom 10  
    No frosty azjatyckie(Samsung,LG,Daewoo) bierz z zamkniętymi oczyma ,z dwuletnią gwarancją.Sprzedaję je ok 14 lat i przez ten czas nie zabrałem od klienta niesprawnej.

Dodano po 7 [minuty]:

Patryku LG wycofało mega popularne modele swoich lodówek i wprowadziło nowe,droższe,a co najsmieszniejsze wykorzystało w nich swoją własną stylistykę z końca lat dziewiecdziesiątych.Typowy strzal w stopę
    lottee
    Poziom 9  
    Witam serdecznie,
    chciałabym kupić lodówkę, w obecnej chwili nie mam żadnej, a święta za pasem, więc byłabym niezmiernie wdzięczna za każdą szybką odpowiedź:)
    Zastanawiam się między takimi trzema lodóweczkami : Samsung RL41HCUS, LG GB3133 TIJW, LG GB5133 TIAW. Decydującym czynnikiem jest dla mnie, aby lodówka pracowała cicho i była nieawaryjna. Którą z nich polecacie?
    lottee
    Poziom 9  
    Jeszcze jedno pytanko: czy warto jest zainwestować w lodówkę ( LG GB 7043 PVTZ) 500 zł wiecej tylko dlatego, że ma sprężarkę liniową? Czy mogłby ktoś wogóle wyjaśnić czym różni się ona od "zwykłych" kompresorów stosowanych na wielką skalę?
    Bardzo, bardzo proszę o odpowiedź.
    sma11
    Poziom 2  
    Nigdy Amica - rozpadła mi się tuż po gwarancji (rozszczelnienie)

W rodzinie są 3 INDESITY - i sprawują się już od wielu lat ok

pzdr
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    sma11 napisał:
    Nigdy Amica - rozpadła mi się tuż po gwarancji (rozszczelnienie)
    W rodzinie są 3 INDESITY - i sprawują się już od wielu lat ok
    pzdr

I dlatego uważasz że ten indeSZIT jest lepszy od Amiki?
    Gratuluję ;)
    sma11
    Poziom 2  
    elektryk2000:

Dlatego, że AMIKA się rozszczelniała, a te INDESzity od wieeelu lat nie?

ehh
    my41s
    Poziom 33  
    sma11 napisał:
    Dlatego, że AMIKA się rozszczelniała, a te INDESzity od wieeelu lat nie?

Nie ma co uogólniać. Ja miałem odwrotne doświadczenia.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1