Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kopalniane Wyłączniki Stycznikowe (KWS-y)

Andre_^ 10 Jan 2004 20:06 30562 11
    Andre_^
    Level 11  
    Szukam schematów i zasad dzialania wszelkich urządzenin stosowanych w kopalniach
    Andre_^
    Level 11  
    Ale ja to cos poważniejszego szukam no i jeszcze cos moze na temat sterowania aparaturą typu PUMA
    sean100
    Level 11  
    lechm56 wrote:

....również poszukuje jakichkolwiek informacji o elektronice górniczej (schematy, DTR, opisy zasady działania wyłączników stycznikowych, itp.) , z góry dziękuję z informację
    stan.
    Level 15  
    Jeszcze można sprawdzić ZEG S.A. Tychy.
    Wowra Łukasz
    Level 1  
    Szukam czegoś na temat kopalnianych wyłączników stycznikowych
    Audiomaker
    Level 13  
    Nie po co to wam jest i tak i tak jest to zawsze po drutowane - wiem dobrze bo mam praktyki na kopalni a od czerwca zaczynam tam prace jako elektryk i nawet jeśli wiecie w jaki sposób to działa to i tak przypuszczalnie nie będziecie mogli nic z tym zrobić poza tym nie zgodzę się z opiniami na temat obudów przeciwwybuchowych zawartego w http://www.republika.pl/ajarczewski/Szy2002/22Szy2002.htm taka obudowa ma za za danie obniżyć siłę (temperaturę) wewnętrznego zapłonu bądź wybuchu do temperatury w której nie nastąpi wybuch gazów w wyrobisku.

Tutaj znajdują sie parametry WS-a:
    http://www.invertim.pl/WS-duze.html
    Wicenty
    Level 11  
    Trochę to nie tak z tymi obudowami ognioszczelnymi jak podaje Audiomarker. Prototypy obudów są badane na wytrzymałość wybuchu wewnątrz mieszanki metanu z powietrzem. Wszystkie pokrywy i wloty, przez, które mogą wtdostawać się na zewnątrz płomień i gorące spaliny - muszą mieć prześwit nie większy niż 0,1 mm i długość 25 mm.
    Oceny sprzętu ognioszczelnego przed dopuszczeniem go do ruchu - dokonuje Główny Instytut Górnictwa w Katowicach, na swojej kopalni doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie. Byłem tam szkolony i miałem zatwierdzenie WUG, ale to było dawno temu (ale prawda), 30 lat temu!

Dodano po 1 [minuty]:

Trochę to nie tak z tymi obudowami ognioszczelnymi jak podaje Audiomarker. Prototypy obudów są badane na wytrzymałość wybuchu wewnątrz mieszanki metanu z powietrzem. Wszystkie pokrywy i wloty, przez, które mogą wtdostawać się na zewnątrz płomień i gorące spaliny - muszą mieć prześwit nie większy niż 0,1 mm i długość 25 mm.
    Oceny sprzętu ognioszczelnego przed dopuszczeniem go do ruchu - dokonuje Główny Instytut Górnictwa w Katowicach, na swojej kopalni doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie. Byłem tam szkolony i miałem zatwierdzenie WUG, ale to było dawno temu (ale prawda), 30 lat temu!
    Audiomaker
    Level 13  
    A co ja napisałem?? Poza tym to i tak sie z tego coś wydostanie no chyba widziałem na własne oczy co bym takich głupot nie pisał ale co do testów typu EX to sie zgadzam