Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falują obroty biegu jałowego Mazda626 2l 1999r + LPGII

25 Mar 2008 15:25 2204 5
  • Poziom 2  
    Mam problem z wolnymi obrotami przy zasilaniu benzyną w silniku 2l z roku 1999.
    Sprawa jest dość skomplikowana ponieważ mam zamontowaną instalację gazową II generacji.
    W pierwszym podejściu w serwisie sygnał z sondy wchodził bezpośrednio zarówno do komputera głównego, jak i do gazowego. Wszystko było idealnie aż do wypalenia pełnego zbiornika LPG.
    Po tym czasie zaczynają się problemy z biegiem jałowym na benzynie. Prędkość obrotowa silnika ostro faluje, potrafi nawet zgasnąć. Po zresetowniu komputera głównego wszystko wraca do normy, aż do wypalenia następnego zbiornika.
    Myślałem, że potrzeba podłączyć sygnał z sądy przez emulator w komputerze gazowym (instalacja DT Gaz) ale to nic nie pomogło. Przypuszczam, że może to być problem z ustawieniem parametrów emulacji. Ale u żadnego z fachowców nie mogę się dowiedzieć nic na ten temat.
    Czy może ktoś zna te parametry. A może problem leży gdzie indziej.
  • Poziom 10  
    z komputera gazowego wychodza dwa przewody na
    lambde , trzeba przeciac przewod sygnalowy sondy
    i podpiac w obieg w/w dwa przewody , w kolegi
    przypadku pobiera sie tylko sygnal pracy sondy bez emulacji jej, dlatego glupieje komp benzyny podczas jazdy na gazie
  • Poziom 2  
    Dziękuję za radę.
    Już to zrobiłem. Następnie zresetowałem komp benzyny. I po jakimś czasie problem się odnowił. Przypuszczam, że nie potrafię ustawić parametrów emulacji sondy lambda. W programie jest możliwość ustawienia czasów trwania poziomów niskich i wysokich emulowanego sygnału oraz rodzaju sondy. Ja ustawiłem 0-1V.

Proszę poprawić temat - regulamin, p.11 [MS]
  • Poziom 11  
    Mam podobny problem z gazem drugiej generacji
    Wszystko co czytałem na ten temat to to że trzeba zamontować
    Emulator sondy odpowiedni do modelu samochodu osobno
    Bo te które są fabrycznie w komputerkach gazowych to
    Jakieś jeszcze niedorobione
    Ja szukam już jakiś czas do opla z 99 roku
    Ale na rynku ciężko znależć odpowiedni podobno są typu OBD2 EAB
    Koledzy takowe zakładają i wszystko wraca do normy po jakimś czasie
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    To sobie uzupełni i sprawdz czy pomogło!