Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G 03, VDO CDR 500 - nie działa dźwięk, klawisze

Glider 25 Mar 2008 16:26 2993 5
    Glider
    Level 11  
    Witam!
    Od niedawna jestem posiadaczem Astry G 2003 rok. Mam problem z radiem jak w temacie. Mianowicie poprzedni wlasciciel jezdzil z radiem JVC, ktore wyjał przed sprzedaza i dal mi oryginalne, ktorego nie moge zmusic do grania.
    Po włączeniu klawisze radia podswietlaja sie, plyta sie zakreci ale radio nie daje zadnego dzwieku i nie reaguje na klawisze (nie moge go wyłączyć pokrętłem). Dodatkowo na wyswietlaczu znika data, ale nic sie nie wyswietla. Jeżeli trzymam wcisniety przycisk AS przy wyłączonym radiu i przekręcam kluczyk to po chwili słyszę sygnał jak przy wprowadzaniu kodu. Gdy przekręcam kluczyk ponownie do pozycji I radio jest nadal włączone. Po wyjeciu kluczyka radio gasnie i miga dioda przy klawiszu Code. Probowalem kombinacji z klawiszami 3;5 i 4;6 ale nie pomogło. Sprawdzalem napięcia na kostce: po przekreceniu kluczyka na ACC mam 12V, i na PERM mam stale 12V. Na kostce wyswietlacza (C) po przekreceniu kluczyka napiecia wynosza ok. 5V ale co mnie dziwi to, to ze nie ma przewodu masy w tej kostce. Podlaczylem mase z kostki A i nic sie nie zmienilo. Poprostu nie moge zmusic radia do wyswietlania czegokolwiek. Czytalem troche postow odnosnie tego modelu radia, ale nie udalo mi sie znalezc rozwiazania mojego problemu.

Z gory dzieki za pomoc!

Pozdrawiam!
    Glider
    Level 11  
    To raczej nie jest sprawa blokady wyświetlacza. Radio oryginalne normalnie działało i wyświetlało przed wsadzeniem tego JVC, ale juz nie chce po ponownym podłączeniu :( Chyba nie mogł się wyświetlacz sam zablokowac ?
    SlaweK
    Level 43  
    Wyświetlacz mógł ktoś zablokować tylko Techem2 ale prawdopodobniej albo nie podłączyłeś trzeciej kostki albo masz w kostce zasilającej obcięty przewód by nie gasła data na wyświetlaczu.
    Nie papisałeś co się dzieje z datą na wyświetlaczu, czy gaśnie po włączeniu radia czy nie.

SławeK
    Glider
    Level 11  
    Kabel od AA byl przeciety, ale go znowu połączyłęm. Napisalem, ze aktualnie data znika po wlaczeniu radia. Moze poprostu to radio jest walniete? Znacie kogos z WWa kto moglby mi je sprawdzic na stole?

Zauwazylem, ze przy kostce jest bezpiecznik 20A a powinno byc chyba 10A. Czy to moze powodowac problem? Pozniej to sprawdze.
    SlaweK
    Level 43  
    Nie, bezpiecznik nie jest przyczyną ale wskazuje że ktoś go wymieniał z jakiegoś powodu, pytanie było delikatnie mówiąc ze złobka elektronicznego bo już w przedszkolu wiedzą więcej.
    A skoro data znika to wyświetlacz nie jest zablokowany a problem leży albo w radiu albo w kablach albo w wyświetlaczu i należy go najpierw zlokalizować.

SławeK