Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm + centralny zamek + zdalne otwieranie drzwi kierowcy w

dominik_85 25 Mar 2008 16:40 5188 20
Optex
    dominik_85
    Level 17  
    Witam serdecznie. Bardzo prosze o pomoc, sugestie, sensowne wskazowki dotyczace doboru kompletnego sprzetu od podstaw (alarmu... centralnego zamka...) wlacznie z technologia zdalnego uchylania (otwierania) drzwi! Osobiscie nie jestem w 100% w temacie... od czego zaczac? (zalecany pilot scyzoryk)

Dodano po 4 [minuty]:

dodam ze to wszystko bedzie mialo zastosowanie w oplu Kadecie '91 :) -4 drzwi
  • Optex
    turpik5
    Level 18  
    Witam
    Gotowe zastawy alarm + otwieranie drzwi z pilota mozesz kupic na allegro albo w sklepie internetowym AMT alarmy. Silowniki do uchylania drzwi podlaczasz do ciegien wewnetrznej klamki do otwierania drzwi. Do tego podlaczasz jeszcze alarm i ewentualnie jakies czujniki.
    milejow
    Level 43  
    Do otwierania zdalnego potrzebny ci osobny sterownik 4kanalowy,chyba,ze chcesz aby po nacisnieciu przycisku otwieraly ci sie wszystkie drzwi.Alarmu z funkcja 4 dodatkowych kanalow jeszcze nie widzialem
    dominik_85
    Level 17  
    Z tego co zerkalem na allegro to w niektorych zestawach jest mowa o otwieraniu bagaznika (chyba 3 kanaly) a mnie bagaznik nie interesuje wiec to by byly drzwi kierowcy... ale jak to dziala? Z montazem mechanicznym to raczej sobie poradze. (moze jakies sugestie?) a z elektryka beda jakies problemy? Elektryka ogolna samochodu nie jest mi jakos bardzo obca ale co do alarmu to nie mialem jeszcze stycznosci... Rozumiem ze instrukcje otrzymam, ale czy montaz elektryki bedzie klopotliwy?

Dodano po 3 [minuty]:

moze jakies propozycje konkretnych modeli alarm + centralny zamek?
    piorun0
    Level 20  
    Mnóstwo ofert na Stronie Gerard.pl napisz czy z pilota mają osobno otwierać się drzwi kierowcy i osobno pozostałe,czy tylko drzwi kierowcy
    turpik5
    Level 18  
    Wejdz na strone AMT alarmy i tam masz sterownik do otwierania drzwi "AMT Klamster" i do tego kup jakis alarm bez pilotowy np. Ampio BP. Co do elektryki to nie powinno byc problemu. Bedzie ci potrzebny stały "+" oraz "-". Do tego "-" z czujnika drzwiowego i do tego zainstalowac i podlaczyc syrene. Ewentualnie mozesz jeszcze zainstalowac i podlaczyc inne czujniki np. wstrzasu lub ruchu.
    dominik_85
    Level 17  
    Generalnie to drzwi maja otwierac sie tylko kierowcy, reszta recznie... jak sie ma trwalosc i funkcjonalnosc pilotow scyzorykow? Najlepiej kupic centralny zamek z pilotem + alarm czy alarm (pilot) z mozliwoscia podlaczenia c. zamka? i jak teraz z tym otwieraniem drzwi?
  • Optex
    piorun0
    Level 20  
    Pilotów typu scyzoryk nie używałem,natomiast przy alarmach Lampart były piloty typu banan,bardzo solidne i działajace bez zarzutu
    Napisz czy centralny ma być tylko w drzwiahc kierowcy,czy drzwi kierowcy mają otwierać się osobno?
    Generalnie w alarmach jest tak:załączenie alarmu-zamykanie drzwi,wyłączenie alarmu-otwieranie drzwi.Oczywiście alarmy mają też inne funkcje sterowania C.Z np;w czasie jazdy sterowanie zamykaniem i otwieraniem

Dodano po 27 [sekundy]:

Pilotów typu scyzoryk nie używałem,natomiast przy alarmach Lampart były piloty typu banan,bardzo solidne i działajace bez zarzutu
    Napisz czy centralny ma być tylko w drzwiahc kierowcy,czy drzwi kierowcy mają otwierać się osobno?
    Generalnie w alarmach jest tak:załączenie alarmu-zamykanie drzwi,wyłączenie alarmu-otwieranie drzwi.Oczywiście alarmy mają też inne funkcje sterowania C.Z np;w czasie jazdy sterowanie zamykaniem i otwieraniem
    dominik_85
    Level 17  
    centralny na wszystkie drzwi. otwieranie zdalne tylko na drzwi kierowcy...
    turpik5
    Level 18  
    Aha jezeli tak sie przedstawia sie sprawa to najlepiej kupic alarm z dodatkowym kanałem transmisji i do tego centralny zamek. Centralny podlaczasz do wszystkich drzwi a wyjscie z alarmu z dodatkowego kanalu (impuls masy a plus podlaczasz na stale) podlaczasz do silownika otwierajacego drzwi kierowcy. Co do kluczykow scyzorykow to sa one w miare trwałe wystarczy dorobic tylko grot lub przelozyc go z orginalnego kluczyka.
    dominik_85
    Level 17  
    czy ktos ma propozycje konkretnego modelu... Jaki skompletowac dobry sprzet? nie za drogi do 17 letniego samochodu... :) Czyli do kompletu "centralnego" potrzebny jest jeszcze jeden silownik do otwierania drzwi. Jakie ceny beda tego interesu?

Dodano po 3 [godziny] 7 [minuty]:

Kupic komplet czy oddzielnie elementy? Alarm z wbudowanym sterowaniem silownikow czy alarm + centralny zamek. jakie silowniczki do blokady drzwi? jaki silownik do otwierania drzwi kierowcy? co to znaczy" wejscie wyzwalane"?
    stacho918
    Level 14  
    Kup alarm z dodatkowym kanałem,który ja wykorzystuje do otwierania bagażnika.Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby pod niego podłączyć siłownik do otwierania drzwi.Tylko radze abyś kupił mocniejszy,o uciągu powyżej 3 kg.Alarm z dodatkowym kanałem +centralny na x drzwi +dodatkowy siłownik + przekaźnik.Jeśli chcesz ful wypas to jest dostępny tak jak kolega napisał wcześniej Klamster,sterowanie na 4 drzwi.

Dodano po 10 [minuty]:

Proponuje Super fortece lub Bastiona-ok 100 z syreną.Bardzo trwałe piloty(3 przyciskowe)
    Centralny z obrotowymi główkami.Tessor,Phantom-45zł
    Siłownik dodatkowy 20zł
    Przekażnik-5zł
    Przepusty gumowe do drzwi-po 5 zł
    Troche kabli
    I samozaparcie
    W starszym aucie elektryka bez problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

Wejście wyzwalane-na dodatkowy czujnik.Najczęściej wyzwalany masą.
    dominik_85
    Level 17  
    Jest na allegro troche kompletnych zestawow (3 kanalowych i chyba 4 ) czy to zda egzamin? Co do tego przekaznika to do czego jest potrzebny? do 5 silownika? to chyba nie ma go w zestawie? a te gumowe ... jakie maja zadanie?

Dodano po 7 [minuty]:

a gdybym chcial silowniki od tylnych bocznych drzwi przerobic z centralnego na otwieranie drzwi bocznych na dwa oddzielne przyciski to jest to mozliwe? silowniki zasilane sa 12 v ?

Dodano po 4 [minuty]:

i jeszcze jedno... zdalne otwieranie drzwi kierowcy , gdy nacisne przycisk to zamek drzwi otwiera sie, ale da sie je zaraz zamknac czy trzeba nacisnac przycisk zeby zamek "odbil" ???
    autoas
    Level 42  
    O jakie auto ci chodzi (coś nie mogę się doczytać!?) czy pytasz ta ogólnie?
    dominik_85
    Level 17  
    jak pisalem wczesniej to ma byc do Opla kadetta '91 5 drzwi
    turpik5
    Level 18  
    Jeżeli masz 5-cio drzwiowego to bedziesz musial kupic 6 silownikow. 5 do centralnego zamka (4 drzwi i klapa) i jeden mocniejszy do otwierania drzwi kierowcy.

Co do tego jaki alarm kupic to jeżeli kupisz osobno alarm i sterownik centralnego to bedziesz mial wiecej podlaczania kablekow a jak wszystko zintegrowane w jednej puszce to zostanie ci tylko podlaczyc zasilanie, czujniki i silowniki.

Przekaznik bedzie ci potrzeny zeby podlaczyc silownik od otwierania drzwi kierowcy poniewaz dodatkowy kanał transmisji w alarmie nie ma dużego nateżnie pradu a mocniejszy silownik potrzebuje go troche.

Co zasady dzialania takiego systemu to jak na pilocie nacisniesz przycisk uzbrojenia alarmu to centralny zamek zarygluje zamki i alarm sie uzbroi. Jak nacisniesz przycisk rozrojenia alarmu to alarm sie rozbroi i centralny zamek rozrygluje drzwi. Dopiero jak na pilocie nacisniesz przycisk dodatkowego kanalu to drzwi kierowcy lekko odskoczą.
    dominik_85
    Level 17  
    OK. ale gdy nacisne przycisk i drzwi sie otworzą to jeżeli bede chciał je zaraz zamknąć to musze ponownie nacisnąć przycisk (siłownik sam powroci?)??? jak długo siłownik będzie trzymał zamek? Do klapy nie bede potrzebował siłownika! Do przekażnika podłaczone jest osobne zasilanie (+ - ) i impuls od centrali - tak biorąc na logike, tak?
    turpik5
    Level 18  
    Jeżeli chodzi o siłownik to sam powróci do dawnej pozycji ponieważ cięgno od otwierania drzwi ma w sobie sprężyne. Zauważ ze jak sam od wewnatrz otwierasz drzwi to klamka sama powraca do dawnej pozycji. Nie bedziesz musial ponownie naciskac przycisku na pilocie od dodatkowego kanału.
    dominik_85
    Level 17  
    OK to w jakims stopniu rozjasnia mi sprawe... :) do czego służa przepusty gumowe?

Dodano po 27 [minuty]:

na aukcji jest do sprzedania taki zestaw "stig 28" za 130 zl : czy to warto cos takiego kupic???
    Skład zestawu:
    -AŻ 5 SIŁOWNIKÓW(1 master + 4 slave) !!!
    -syrenka
    -zespolony sterownik elektroniczny
    -dwa piloty SCYZORYK
    -szyny do mocowania ułatwiające instalację siłownika w drzwiach
    -wiązka przewodów z końcówkami zapewniającymi połączenie bez lutowania
    -polska instrukcja montażu "krok po kroku" napisana przez nas,z nią montaż jest prosty,bardzo szczegółowa-aż 7stro

Dodano po 2 [minuty]:

dlaczego inne aukcje oferuja 2 mastry i 2 slave? od czego to zalezy?
    DominikD
    Level 23  
    Przepusty jak sama nazwa wskazuje przepuszczają , gumowe żeby były giętkie i elastyczne w tym przypadku służą do przepuszczenia przewodów od słupków na których mocowane są zawiasy drzwi do wnętrzna drzwi. Co do ilosci masterów to powiem Ci z mojego doswiadczenia że jak masz pilot to nie używasz masterów , a kazdy master ( nieoryginalny) po pewnym czasie może zacząć Ci dokuczać.
    dominik_85
    Level 17  
    aha :) przypuszczalem ze to moze cos przy silownikach :) :) :) ale to cos prostrzego co juz mam ;)

Dodano po 44 [minuty]:

:} :/ :*