Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker Marathon i Monza w autokarze - jaki Cd beckera?

Keflavik 25 Mar 2008 18:25 1781 7
  • #1 25 Mar 2008 18:25
    Keflavik
    Poziom 10  

Witam.
    Może ktoś wie jaki CD Beckera ( serii ETC ) można podłączyć do Beckera Marathon 5250? Obecnie jest do niego podłączone radio Becker Monza 2130 ( ono tak jak i Marathon ma magnetofon ). Chciałbym zamiast tej Monzy zainstalować jakieś CD serii ETC. W Monzie widzę wejścia na antenę , coś jak do mikrofonu (na 7 pin) oraz ISO. Antena ta wtyczka na 7 pin oraz 2 dolne wejścia ISO są podłączone - i nie wiem czy jakieś CD Beckera z tej serii mają takie wyjścia ( nie za bardzo chce przerabiać to co ewentualnie kupię ). Jeśli ktoś coś ma do powiedzenia na ten temat to bardzo proszę.:D
    PS. Ewentualnie jakie zmieniarki pasują do tego zestawu?
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 25 Mar 2008 19:03
    SlaweK
    Poziom 43  

Podejrzewam że jeśli to seria ETC to pasują zmieniarki ze złączem jak w Sony Unilink, czyli BE2630, 2660 7860 i podobne. Potrzeba do tego kabla z jednej strony z Unilikiem i chinchami a z drugiej strony z ISO-C3 niebieskim. Gdybyś przyjechał to mam wolną BE7860 na sprzedaż i można wypróbować.

SławeK

0
  • #3 25 Mar 2008 19:16
    Keflavik
    Poziom 10  

Dzięki.
    Będę miał to na uwadze - na razie nie wybieram sie w okolice Obornik. Tak naprawdę to bardziej bym chciał zamontować zamiast Monzy jakiś CD z tej serii. Montaż zmieniarki to wtedy jak nie będzie innej opcji - bo może z Marathonem może działać tylko Monza?

0
  • #4 26 Mar 2008 10:33
    djlj24
    Spec od car audio

Marathon jest wersją na 24V z osobnym tunerem - nie mam pojęcia jak bez przeróbek podłączyłeś tam Monzę.
    O ile Monza steruje zmieniaczem Beckera o tyle Marathon był robiony zdaje się pod Mercedesa i ma sterowanie M-Busowe (musiałbym zerkąć w opis co kiedyś zrobiłem).

0
  • #5 26 Mar 2008 12:09
    Keflavik
    Poziom 10  

Wychodzi na to że może to wejście które jest na 7 pin ( wygląda jak do mikrofonu - takie wejście widziałem na rysunku tylnej części Beckera Grand Prix 2230 ) jest potrzebne w Monzie żeby ją podłączyć do Marathona (on jest na 24V). To wejście wygląda na fabryczne - może do autokarów były takie wersje Monzy ( ona jest na 12 V ). Ciekawe czy istniały CD Beckera które miały z tyłu także okrągłe wejście na 7 pin?

0
  • #6 26 Mar 2008 16:43
    djlj24
    Spec od car audio

Istniały takie wersje Beckerów, które miały złącze DIN-8. Tylko były to starsze modele do radia z osobnym amplitunerem.
    W wolnej chwili zerknę na opis, który kiedyś zrobiłem na bazie Marathona. Bo tam było trochę ciekawostek - np. wejście na 3 mikrofony z wyłącznikami.

0
  • #7 27 Mar 2008 09:54
    Keflavik
    Poziom 10  

OK. To ja też popatrze na swoje materiały bo do Marathona też coś mam. Może razem dojdzemy co i jak do niego można podłączyć.

0
  • #8 27 Mar 2008 12:53
    djlj24
    Spec od car audio

W samym sterowniku (czyli to co ma panel i mechanizm kasety) jest złącze ISO oraz 2 złącza typu CANON - jedno DB9 do podłączenia tunera, drugie DB15 ale gęste (takie jak od monitora) do podłączenia mikrofonów.
    W złączu ISO zasilającym niespodzianek nie ma (poza zasilaniem 24V), w złączu głośnikowym są wyjścia tylko na 2 głośniki i uwaga na jednym z wyjść gdzie normalnie jest głośnik tylny są wyjścia liniowe a na drugim zasilanie (także załączane 24V !!!).
    W górnym złączu ISO jest złącze zmieniacza CD w standardzie M-Bus zrobione analogicznie jak to jest w radiach z Mercedesa. Nie mam natomiast informacji co jest ze złączami w module tunera - po prostu dostałem do zbadania sam sterownik.

0
  Szukaj w 5mln produktów