Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston margherita als129x obraca się programator

swatch 25 Mar 2008 18:31 2672 0
 • #1
  swatch
  Level 1  
  Witam
  jestem zwykłym użytkownikiem pralki jak w temacie ( nie prowadze żadnego serwisu )
  po włączeniu pralki na jakikolwiek program pralka nabiera wody, pierze około minuty dwóch i ( wydaje mi się że w momencie jak chce przesunąc programator) dioda prawa gaśnie i co jakiś bardzo szybko miga ( 6 albo 7 razy na tyle szybko mruga że ciężko policzyc ), pralka zaczyna wypompowywać wodę ( nie nabiera jej już ) nie obraca się silnik ( nie pierze ) ale za to zaczyna się obracać programator bez końca, pralka wypompuje całą wode a programator ( pokrętło ) obraca się non stop. Nie da się z programatora również zatrzymać pralki. Ustawiając ( w trakcie obracania si programatora ) na kropeczkę ( czyli w oryginale na wyłączenie ) nie reaguje i obraca się dalej - pralka nie wyłącza sie. Aby móc otworzyć drzwi trzeba wyłączyć pralkę przyciskiem lub bezpośrednio z gniazdka. Po odblokowaniu drzwi i włączeniu pralki ustawiając programator na kropeczkę reaguje i wyłącza sie ( znaczy dioda mrugnięciem potwierdza jakby program zero ( czyli koniec prania )

  sprawdziłem:
  szczotki silnika mająjakieś 3-4 cm ( chyba jak nowe ) jedną odkręciłem i sprężynuje - więc chyba ok
  sprawdziłem wąż - odprowadza wodę
  filtr czysty

  serwis oczywiście powiedział że albo silnik do wymiany albo moduł elektroniczny - bo sami nie wiedzą :cry: ale najprawdopodobniej moduł ( koszt wg serwisu w krakowie 500zł + 100 montaż !! Matko Boska - nowa pralka tyle kosztuje !

  powiedzcie proszę co mogę sprawdzić lub naprawić sam ( nie znam się na elektronice i nie sprawdzę chyba sam nic.

  Liczę na pomoc a nie odpowiedź w stylu: "jak się nie znasz to nie grzeb" ponieważ tyle co ja wie również serwis w krakowie - czyli niewiele


  proszę o pomoc

  Popraw temat, bez CapsLock, przeniosłem z AGD.
  18:45 25.03.2008
  [_P_]

  ---
  ok - [poradziłęm sobie - nie wierzę ale działa :-P
  wyjąłem moduł i wydawało się, że jeden z lutów odpadł ;-> więc lutownica w rękę i do dzieła :-) zmontowałem podłączyłęm i DZIAŁA!
  dla mnie EOT ! ale dzięki :-)

  Scalono, używaj Ariston margherita als129x obraca się programator
  15:46 26.03.2008
  [_P_]