Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston margherita als129x obraca się programator

swatch 25 Mar 2008 18:31 2537 0
    swatch
    Level 1  
    Witam
    jestem zwykłym użytkownikiem pralki jak w temacie ( nie prowadze żadnego serwisu )
    po włączeniu pralki na jakikolwiek program pralka nabiera wody, pierze około minuty dwóch i ( wydaje mi się że w momencie jak chce przesunąc programator) dioda prawa gaśnie i co jakiś bardzo szybko miga ( 6 albo 7 razy na tyle szybko mruga że ciężko policzyc ), pralka zaczyna wypompowywać wodę ( nie nabiera jej już ) nie obraca się silnik ( nie pierze ) ale za to zaczyna się obracać programator bez końca, pralka wypompuje całą wode a programator ( pokrętło ) obraca się non stop. Nie da się z programatora również zatrzymać pralki. Ustawiając ( w trakcie obracania si programatora ) na kropeczkę ( czyli w oryginale na wyłączenie ) nie reaguje i obraca się dalej - pralka nie wyłącza sie. Aby móc otworzyć drzwi trzeba wyłączyć pralkę przyciskiem lub bezpośrednio z gniazdka. Po odblokowaniu drzwi i włączeniu pralki ustawiając programator na kropeczkę reaguje i wyłącza sie ( znaczy dioda mrugnięciem potwierdza jakby program zero ( czyli koniec prania )

sprawdziłem:
    szczotki silnika mająjakieś 3-4 cm ( chyba jak nowe ) jedną odkręciłem i sprężynuje - więc chyba ok
    sprawdziłem wąż - odprowadza wodę
    filtr czysty

serwis oczywiście powiedział że albo silnik do wymiany albo moduł elektroniczny - bo sami nie wiedzą :cry: ale najprawdopodobniej moduł ( koszt wg serwisu w krakowie 500zł + 100 montaż !! Matko Boska - nowa pralka tyle kosztuje !

powiedzcie proszę co mogę sprawdzić lub naprawić sam ( nie znam się na elektronice i nie sprawdzę chyba sam nic.

Liczę na pomoc a nie odpowiedź w stylu: "jak się nie znasz to nie grzeb" ponieważ tyle co ja wie również serwis w krakowie - czyli niewiele

proszę o pomoc

Popraw temat, bez CapsLock, przeniosłem z AGD.
    18:45 25.03.2008
    [_P_]

---
    ok - [poradziłęm sobie - nie wierzę ale działa :-P
    wyjąłem moduł i wydawało się, że jeden z lutów odpadł ;-> więc lutownica w rękę i do dzieła :-) zmontowałem podłączyłęm i DZIAŁA!
    dla mnie EOT ! ale dzięki :-)

Scalono, używaj Ariston margherita als129x obraca się programator
    15:46 26.03.2008
    [_P_]
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo