Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet z kablówki, podział bezprzewodowo.

25 Mar 2008 18:44 3240 12
  • Poziom 10  
    Witam :)

Więc do rzeczy ;)
    Internet mam z kablówki; sygnał z modemu zewnętrznego wchodzi do karty sieciowej do komputera i z drugiej karty za pomocą udostępniania internetu leci po kablu do brata komputera;
    chcę teraz sygnał z modemu zewnętrznego puścić do routera wifi i do dwóch laptopów bezprzewodowo; odległość między nami to odległość nie większa niż 10m i dwie ściany po około 15cm; potrzeba mi tylko pomocy odnośnie jaki router wifi oraz jakie karty kupić ?? w laptopie są porty PCMCIA typu I oraz II.
    Poradźcie coś i pomóżcie doświadczeniem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Każdy router z portem WAN i wbudowanym AP będzie działał. Polecam Linksys WRT54G.
    Karty mogą być dowolne, jeśli się da polecam wewnętrzne na mini PCI.
  • Poziom 10  
    chyba się nie da, bo port RJ-45 jest zintegrowany i do tego slot na pcmcia i to tyle, więc chyba się nie da na mini pci

Dodano po 3 [minuty]:

i jakby dało radę to może coś tańszego niż ten :/ bo do tego jeszcze dwie karty np. na pcmcia to około 100pln i + ten router około 150 to razem 250 :/ troszkę sporo
    może coś tańszego co również zda egzamin w moim układzie.

Dodano po 14 [minuty]:

a co myślicie o tym sprzęcie ??
    Router WiFi ASUS (WL-520gC) 11U
    czy ten można byłoby zaadoptować w mojej sytuacji ? czy będzie się nadawał ?
    Podany Asus WL-520gC też będzie działał.

Co do kart mini PCI to gniazda są w środku - zwykle wystarczy odkręcić jedną śrubkę i zdjąć zaślepkę. Podaj modele laptopów to sprawa się wyjaśni.
  • Poziom 10  
    IBM T20 dokładny model IBM T20 2647 84G
    Ma on gniazdo Mini PCi, tylko najprawdopodobniej jest w nim karta combo: k. sieciowa i modem.
  • Poziom 10  
    tak jak ściągałem sterowniki i w ogóle co czytałem to chyba jest tak jak mówisz
    więc zostaje tylko do rozwiązania sprawa karty, bo router wifi już mamy załatwiony.
    Decydujesz tylko czy dokładasz WiFi na PC Card , czy też zamieniasz obecną kartę mini PCI.
  • Poziom 10  
    a które rozwiązanie radziłbyś zastosować ? i w którym miejscu mam szukać w swoim laptopie tej karty bo nigdzie nie znalazłem na elce gdzie jest ta karta na mini pci
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja proponowałbym wewnętrzną kartę na mini PCI - jest wygodniejsza w użyciu. Tylko w Twoim przypadku pozbywasz się karty przewodowej. dodatkowo dedykowana karta mini PCI będzie droższa niż na PC Card.

Od spodu powinna być zaślepka z jedną lub dwoma śrubkami - tutaj jest instrukcja.
  • Poziom 10  
    1. Serdeczne dzięki za tak obszerną pomoc :-)
    więc może nie kombinować, jeżeli to będziesz droższe ?! kupić kartę do slotu PCMCIA i z głowy; między mną i bratem to będzie tak jak pisałem, góra 15m a nam zależy na tym by obydwa laptopy miały internet i żebyśmy mieli sieć;

2. Którą z tych kart byś polecił do zastosowania w moim układzie ?
    Karta WiFi PCMCIA Edimax (EW-7108PCg) 54Mbps
    Karta WiFi PCMCIA Planet (WL-3565) 802.11g
    Karta WiFi PCMCIA Linksys (WPC54G-EU) 802.11g
    a może jakąś inną, ale za przystępne pieniążki ?!
    Z podanych wybrałbym Linksys'a lub Edimax'a.
  • Poziom 12  
    Witam
    Ja moge zaproponowac na PCMCIA z firmy TP-link np model TL-WN510G stosunkowo tanie są a jest oparty na chipsecie Atheros.W nowszych dystrybucjach lunixa np. ubuntu nie ma problemu z uruchomieniem. pozdrawiam