Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B3 LPG - nie odpala z rozrusznika.

25 Mar 2008 19:45 4131 4
 • Level 9  
  Silnika nie można uruchomić za pomocą rozrusznika zarówno na benzynie, jak i na LPG. Przy uruchamianiu na tzw. pych problem nie występuje i silnik zaskakuje po przejechaniu maksymalnie kilku metrów.
  Wał silnika obraca się, czyli nie występuje problem braku zasprzęglenia rozrusznika z wałem silnika.
  Zwróciło moją uwagę "dziwne" zachowanie kontrolek rodzaju paliwa (LPG/benzyna) przy przełączniku centralki LPG. Po przekręceniu kluczyka w pozycję "zapłon" świecą się. Podczas kręcenia rozrusznikiem gasną.
  Podejrzewam, że w tym tkwi problem.
  Usterka pojawiła się nagle bez uprzednich objawów. Dzień wcześniej "zawiesiło się" radio, nie dając się wyłączyć.
  Akumulator nie wykazuje objawów rozładowania.
  Pozostałe elementy instalacji elektrycznej nie wykazują uszkodzeń.
 • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
 • Helpful post
  Level 41  
  Może to wskazywać na uszkodzona stacyjke.Przewód czarny to napięcie nie gasnace w czasie krecenia rozrusznikem.Przewód brązowu z czerwonym paskiem to 1 pozycja stacyjki na zasilanie radia(Ginie dopiero po wyjeciu klucza) i czarny z żółtym to zasilanie ginące w czasie rozruchu.Sam rozrusznik to czerwony z czarnym.Sprawdż czy w czasie krecenia ginie kontrolka ładowania-powinna zgasnąć po odpaleniu auta dopiero.Dlatego na pych pali bo na czarnym nie ginie gdyż nie kręcimy rozruchema jednocześnie problem z radiem wystąpił które wedle opisu zakładam że grało dopiero po przekręceniu klucza
 • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
 • Level 17  
  poszukaj 15-stki na radio prawdopodobnie zgubiło się napięcie po kluczyku na zasilanie LPG, a to co masz bez dopinania rozrusznika to jakieś resztki z niską wydajnością prądową która wystarczy dla przekaźnika. znając VWja to śniedzieją kostki za skrzynką bezpieczników. powypinaj wtyki i zobacz czy nie uleciał któryś kabel, lub nie ma zieleni ze śniedzi na stykach
 • Level 41  
  lpg w b3 napewno nie jest zasilane tego samego co radio.Gasna kontroki od lpg bo zanika na czarnym zasilającym cewke i cały zapłon(opisany wyżej).Gazownicy w takich autach zawsze zasilaja swoje instalacje prosto z cewki a nie z radia w środku gdyż musieliby przeciągać kable do zasilania zaworów a po co skoro są pod maską?
 • Level 28  
  Ewidentne uszkodzenie stacyjki. Kostka zapłonowa do wymiany .P.