Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Znikający obraz Grundig T55-730/5 (CUC7301)

AdamWro 25 Mar 2008 21:29 1898 9
    AdamWro
    Level 18  
    Witam.
    Mam problem z tv jak w temacie. Po włączeniu pojawia sie na chwilkę obraz a następnie zanika. Tak samo przy przełączaniu kanałów na chwilkę pojawia się obraz i zaraz znika (pojawia się ciemny ekran z poprzecznymi paskami przesuwającymi sie od dołu do góry). Może ktoś spotkał się z taką usterką. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Tytuł tematu musi odpowiadać wymogom p.11 regulaminu - proszę poprawić. [Mirek Z.]
    ALUŚ
    Level 36  
    Najpierw sprawdź przerwy i zimne luty , pomierz napięcia i napisz .
    rtv-kk
    Level 22  
    A co z napięciem siatki drugiej ?
    AdamWro
    Level 18  
    Napięcie siatki drugiej ok 155V, luty poprawione, napięcia jeszcze nie zmierzone. Jak podłącze tuner satelitarny do wejścia euro to obraz normalny, nie rozjeżdża się.Napięcie na 1 nóżce TDA 8395 gdy jest dobry obraz wynosi ok 2V, natomiast jak sie rozjedzie ok 5V.
    User removed account
    User removed account  
    AdamWro
    Level 18  
    Witam. Napięcie na S2 mierzone multimetrem, oscyloskopu niestety nie posiadam. Natomiast głos rozjeżdża się razem z obrazem.Aha zauważyłem też że jak włącze na tvp 1 obraz lekko sie rozjedzie po chwili i staje. Fonia jest, obraz też choć lekko śnieży. Natomiast na tvp 2 obraz i głos rozjeżdża sie odrazu.
    User removed account
    User removed account  
    AdamWro
    Level 18  
    To prawda, nie znam sie na TV. Czy dobrze wydaje mi sie że za p.cz odpowiada TDA 8362 i filtr K6255K? POsprawdzałem koło TDA elki i wszystkie mają pojemność swoją. Może rezonator koło TDA cos krzaczy?
    AdamWro
    Level 18  
    Ok telewizor zrobiony. Wymontowałem filtr F130, wydłubałem kondensator. Dołożyłem 2x47pF po stronie druku (na jednym kondensatorze 47pF nie chciało działać). Działa super.Pozdrawiam i dziękuje za wskazówki.