Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 - Climatronic - przeróbka na manualną

25 Mar 2008 22:29 3727 3
 • Poziom 9  
  Automat nie załącza sprężarki klimatyzacji. Klimatyzacja świeżo nabita. Podłączona "na krótko" chłodzi. Nie wymieniany osuszacz z czujnikiem ciśnienia.
  Znalazłem w kabinie pod deską przewód sterujący przekaźnikiem sprzęgła sprężarki. Był odłączony. Nie znalazłem kabla, na którym pojawiałoby się napięcie przy minimalnym (LO) nastawie temperatury klimy. Podłączyłem więc tymczasowo (mam nadzieję) ów wychodzący do przekaźnika przewód poprzez zwykły przełącznik klawiszowy.
  Domyślam się, że taka klimatyzacja różni się od typowej sterowanej ręcznie.
  Pytanie:
  1. Jakie czujniki (które prawdopodobnie ominąłem) biorą udział w sterowaniu pracą klimy ręcznej? (wiem o czujniku ciśnienia czynnika, temperatury minimalnej)?
  2. Czym grozi takie podłączenie?
  3. Jak "oszukać" wadliwie działający czujnik ciśnienia?
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 10  
  Mam podobny problem w klimatroniku i powiem tak sterowanie przekaźnika załączenie to są przewody z czujnika niskiego ciśnienia czujnik zwykły prosty jest zwarty jak ciśnienie rośnie on się rozłącza następne przewody to plus i minus z panelu ale ja tego minusa nie mam i tu się zaczyna mój problem moje auto to Audi A4 a klimę załączam ręcznie tzn daję minusa na przekaźnik narazie chodzi.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 19  
  jesli oszukasz czyjniki które odłączają ci kompresor to np. w przypadku braku przepływu powietrza przez skraplacz ciśnienie pójdzie w góre i może ci uszkodzic któryś z elementów klimy.
  wg mnie ręczne załączanie klimy bez pomiaru cisnienia to porażka
 • Poziom 10  
  Zgadza się robiłem to sporadycznie nic się nie stało ale ciągle nie wiem co załącza minusa minus wychodzi z scalonego układu w panelu i idzie bezpośrednio na przekaźnik sprężarki, napięcia stabilizowane 5V mam tylko ten minus może ktoś miał podobny przypadek walczę dalej.