Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 - Climatronic - przeróbka na manualną

killer666 25 Mar 2008 22:29 3487 3
  • #1 25 Mar 2008 22:29
    killer666
    Poziom 9  

Automat nie załącza sprężarki klimatyzacji. Klimatyzacja świeżo nabita. Podłączona "na krótko" chłodzi. Nie wymieniany osuszacz z czujnikiem ciśnienia.
    Znalazłem w kabinie pod deską przewód sterujący przekaźnikiem sprzęgła sprężarki. Był odłączony. Nie znalazłem kabla, na którym pojawiałoby się napięcie przy minimalnym (LO) nastawie temperatury klimy. Podłączyłem więc tymczasowo (mam nadzieję) ów wychodzący do przekaźnika przewód poprzez zwykły przełącznik klawiszowy.
    Domyślam się, że taka klimatyzacja różni się od typowej sterowanej ręcznie.
    Pytanie:
    1. Jakie czujniki (które prawdopodobnie ominąłem) biorą udział w sterowaniu pracą klimy ręcznej? (wiem o czujniku ciśnienia czynnika, temperatury minimalnej)?
    2. Czym grozi takie podłączenie?
    3. Jak "oszukać" wadliwie działający czujnik ciśnienia?

0 3
  • #2 15 Maj 2008 22:14
    Przemek9
    Poziom 10  

Mam podobny problem w klimatroniku i powiem tak sterowanie przekaźnika załączenie to są przewody z czujnika niskiego ciśnienia czujnik zwykły prosty jest zwarty jak ciśnienie rośnie on się rozłącza następne przewody to plus i minus z panelu ale ja tego minusa nie mam i tu się zaczyna mój problem moje auto to Audi A4 a klimę załączam ręcznie tzn daję minusa na przekaźnik narazie chodzi.

0
  • #3 16 Maj 2008 22:52
    camel09
    Poziom 19  

jesli oszukasz czyjniki które odłączają ci kompresor to np. w przypadku braku przepływu powietrza przez skraplacz ciśnienie pójdzie w góre i może ci uszkodzic któryś z elementów klimy.
    wg mnie ręczne załączanie klimy bez pomiaru cisnienia to porażka

0
  • #4 17 Maj 2008 07:54
    Przemek9
    Poziom 10  

Zgadza się robiłem to sporadycznie nic się nie stało ale ciągle nie wiem co załącza minusa minus wychodzi z scalonego układu w panelu i idzie bezpośrednio na przekaźnik sprężarki, napięcia stabilizowane 5V mam tylko ten minus może ktoś miał podobny przypadek walczę dalej.

0
  Szukaj w 5mln produktów