Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

autoryzacja dostepu do internetu via HTTP/HTTPS

26 Mar 2008 09:52 2330 4
  • Level 12  
    jak w temacie chce stworzyć cos takiego a za bardzo nie wiem jak do tego usiąść:
    autoryzacja dostępu do internetu via HTTP/HTTPS użytkownika,
    cos co można kupić za 366zł intrux ma takie cusik albo mikrotik, o co mi chodzi, mikrotik jak router nie powiem nie jest zły ale za malo elastyczny, problemy z aresami i innymi p2p (nie wyłączanie ich jako tako tylko ograniczenie do wielkości wykupionej szybkości) w MT jest STRASZNE!! i za dużo ubawu z tym, pewnie parę postów dostanę o pppoe, owszem to jest dobre jak ma się ludzi po lanie podłączonych, gdzie nie ma transmisji radiowej, pppoe moim zdaniem w sieciach radiowych gdzie elementem końcowym jest karta WiFi to pomyłka, pomijając czasy ping-ów to z konfiguracja pppoe radzi sobie samodzielnie 10% userów, wyjazdy niepotrzebne, czas i ogólnie kicha,

jestem zadowolony z autoryzacji jaka mam w MT, użytkownik otwiera przeglądarkę, jest automatycznie przekierowany na stronę logowania, ma wpisać login i pass i ma sesje 24h, ma wysyłane ciasteczko na komputer i po godzinie braku ruchu na łączu jest automatycznie wylogowany, jeżeli czas sesji nie został przekroczony (24h) to po wpisaniu jakiegoś adresu automatycznie jest logowany, wymaganie wpisania hasła po 24h aktywnych godzinach korzystania, dla mnie ta metoda jest przyjęta w mojej i w sieci w której pracuję i nie ma z nią problemów sprawdza się, tylko ja to mam na MT, jak coś takiego stworzyć np. na debianie od podstaw, czego szukać??

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE. [hefid]
  • Level 27  
    Co do pierwszej części postu to MT oprócz blokady P2P ma także możliwość ustawienia limitu połączeń dla użytkownika. Jak ustawisz ten limit na ~50 to P2P będzie ledwo działać. Ja mam ponad 100 klientów radiowych na PPPoE i nie ma z tym żadnych problemów. Tylko trzeba użyć usługi PPPoE z MT, bo te instalowane na serwerze nie działają za dobrze i zazwyczaj trzeba do nich jakieś sterowniki czy inne bajery. Konfiguracja PPPoE to tylko kilka kliknięć myszką wystarczy użytkownikom dać na płycie instrukcję z obrazkami to sobie poradzą. U mnie w sieci nawet 60-cio latek sobie poradził.

Co do drugiej części to takie rozwiązania często widziałem. Poszperam i postaram się dać ci znać co i jak.
  • Level 12  
    sprawa nr 1 która mnie zabolała
    odnośnie ortografii itp?? czy to napisał automat czy moderator, nie moja wina że frazę pppoe uważacie za błąd ortograficzny, albo słowo cusik czy user?? po za tymi wyrazami nie ma błędów

Nie było napisane, że chodzi o te wyrazy, "cusik" - taki wyraz nie istnieje w polskim słownictwie, "user" się przyjął i nikt się tego nie czepia.
    Słyszałeś o dużych literach ?
    Polskie znaki też dobrze byłoby stosować wszystkie, albo ostatecznie wcale. Analogicznie znaki interpunkcyjne.
    Popraw wiadomości i nie dyskutuj na ten temat więcej, chyba, że chcesz otrzymać regulaminowe kary ...
    Na przyszłość używaj przycisku <Pisownia>. [mbo]

do ~sojer u mnie pppoe odpada, nie chce wdrażać nowego systemu autoryzacji, ludzie sie przyzwyczaili i jest dobrze ;) po prostu u siebie miałem pppoe test 3 miesięczny i wiem ze nie zdało mi to roli jaką miało spełniać, szczególnie jeżeli chodzi o ping-i, które znacząco sie wydłużyły, prosiłbym o udział w dyskusji w kierunku stworzenia autoryzacji po http.

Wyrażenia "wcale" też nie ma (przynajmniej u Was w słowniku ;-) )
    nie wnikam i nie w tym kierunku ma iść dyskusja (me vs. moderatorzy) więc proszę o udział ludzi którzy sie wypowiedzą na temat.
  • Level 10  
    Witam
    Ja wlasnie jestem odbiorca czegos takiego.Jest to dla mnie bardzo ale to bardzo irytujace i denerwujace.Nie potrzebuje takiego zabezpieczenia.
    Czy istnieje jakis sposob zeby to bylo robione automatycznie np przy uzyciu jakiegos skryptu lub ciasteczek tzn chce aby wlaczajac komputer nie bylo tego "wymuszonego" logowania.
    Pozdrawiam